Новації вересня

Без аналогового телемовлення
Із початку осені майже ніде в Україні не працюватиме аналогове телемовлення. Через звичайні антени показуватиме тільки Національна суспільна телерадіокомпанія й місцеві канали, що поки не мають ліцензії на інший тип мовлення. Решта каналів будуть цифровими — транслюватимуться через тюнер, інтернет чи супутникову тарілку.
Аналогове мовлення збережуть у зоні бойових дій на Донбасі та в Криму.
Вимкнення аналогового телебачення призведе до підвищення ціни на послуги кабельних операторів, вважають експерти.

У пологових видаватимуть 25 речей для новонароджених
Із початку місяця батькам новонароджених у пологовому будинку безкоштовно видаватимуть "Пакет малюка".
У наборі вартістю до 5 тис. грн буде 25 речей — по кілька пелюшок, шапочок, упаковка памперсів, повзунки, термометр для води, іграшка, ковдра.
— Одноразову допомогу вручатимуть матері чи представникові новонародженої дитини при виписці, — говорить Олена Косолапова з Міністерства юстиції.
Про отримання пакунка складатимуть акт і робитимуть запис у журналі обліку.

25 вересня в обіг введуть нову банкноту
25 вересня в обіг введуть нову банкноту номіналом 20 грн. На лицьовому боці залишається портрет письменника Івана Франка, на зворотному — Львівський оперний театр. Збережеться й зелений колір. Національний банк надрукує близько 5 млн оновлених "двадцяток". Будуть в обігу одночасно з нинішніми.

Що буде з гривнею?
Наприкінці серпня в Нацбанку заявили, що не підтримуватимуть курс гривні штучно. Однак українська валюта у вересні точно не обвалиться, прогнозують експерти.
— Реальний курс — 29,5 гривні за долар, — каже фінансовий аналітик Олексій Лупоносов. — До 2019-го він не стрибне вище 30. Проте раджу не тримати збереження в національній валюті, бо наша економіка — у глибокій кризі.

Нові штрафи
З 27 вересня водіїв, які порушують правила паркування чи зупиняються в невстановленому місці, штрафуватимуть на підставі фото- і відеофіксації автомобіля. Поліцейські не муситимуть особисто спілкуватися з власником.
Виявляти порушників допомагатимуть інспектори з паркування.
— Їх найматимуть місцеві органи влади, — пояснює громадський активіст 29-річний Тарас Гук. — Повідомлення про штраф залишатимуть на лобовому склі. Протягом трьох днів такий же лист надходитиме на адресу власника авто.
Штраф за зупинку чи стоянку в невстановленому місці становитиме 255 грн. Якщо водій згодиться заплатити його в перші 10 днів після порушення, сума знизиться до 125,5 грн. Якщо не розрахується за місяць — зросте до 510 грн.
Також на вулиці повернуть евакуатори. Ними забиратимуть припарковані машини, що заважають рухові інших чи громадського транспорту.
0 0

Денис Скриль 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.