» » У Бучі презентують «Пересопницьке Євангеліє»

У Бучі презентують «Пересопницьке Євангеліє»

Без перебільшення подія, на яку всі чекали і яка відбудеться завтра у концертному залі «Акваріуса» стане подією року у житті не лише Бучанської громади, а й країни в цілому.
Завтра у найголовніше свято країни о 14 годині запрацює виставка продукції видавничого дому «Адеф – Україна», а о 16 – відбудеться презентація «Пересопницького Євангелія», яке під час урочистостей за кілька годин на Київській площі буде подароване місту.
Приходьте, аби стати учасниками визначної події, доторкнутися до сивої давнини, здійснивши, здавалося б, неможливу подорож у часі.

Довідково.

У 2011 році міжнародна спільнота відзначила 450-ту річницю від народження української Першокниги – так рукописний шедевр називають в Україні та поза її межами. Ця свята для українців реліквія відбиває їхню долю як народу православного, становить незаперечну цінність для всього православного світу, для вивчення мови й культури всіх слов’ян. Тим більше, що переклад Євангелія на староукраїнську є актом входження нашої мови у коло світових мов, що були допущені Церквою як мови священної Літургії.

Доля дбайливо оберігала Пересопницьке Євангеліє, яке переходило від покоління до покоління. Його тримали в руках та захоплювалися ним гетьман Іван Мазепа і Тарас Шевченко, вчені, митці, державні діячі XVIІІ-XХІ століть.

Пересопницьке Євангеліє. Витоки та сьогодення
Йдучи до мети, яку ставили перед собою творці Пересопницького Євангелія — переклад Священого Писання мовою, зрозумілою простому народові, — одною з цілей книги «Пересопницьке Євангеліє. Витоки та сьогодення» стало прагнення зробити оригінальні тексти зрозумілими сучасному читачеві. Для цього ліва сторінка кожного розвороту книги представлена у вигляді зменшеної копії оригіналу, а права — складається з двох стовпців. При цьому лівий стовпець — повний транслітерований текст, а правий — редакція сучасною українською мовою.
Книга стала незмінним атрибутом всіх президентських інавгурацій, які знала Україна: Леонід Кучма, Віктор Ющенко, Віктор Янукович і Петро Порошенко — всі вони давали клятву, поклавши руку на Євангеліє з Пересопниці.

Після цього фоліант повертали в книгосховище Національної бібліотеки ім. В. Вернадського.

0 0

Прес-служба Бучанської міської ради 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.