» » Готуємося до Маковея 2018, або Медового спасу.

Готуємося до Маковея 2018, або Медового спасу.

Що святять у церкві і як зібрати букет “Маковійчик”.
На Медовий спас прийнято ходити в церкву з “маковійчиком” – букетом, який ви збираєте своїми руками.


Кожна квітка в ньому має особливе значення, тому люди вірять, що букет на Маковія принесе їх родині здоров’я, благополуччя і подбає про процвітання господарства.
Ми розповімо вам, як скомпонувати букет на Маковея і які квіти туди можна додати.
У церковному календарі на серпень ми виділяємо свято Медовий спас або Маковея – так його називають у народі. Кажуть, що назва свята Маковія відбулося шляхом накладення імені Маккавея і рослини маку, який дозріває до цього періоду часу.
В цей день віруючі християни ходять до церкви на молитву, а також святять літні трави, мак і квіти. Ми розповімо, як зробити букет на Маковія своїми руками.

Букет на Маковія
Компонувати букет на Маковія своїми руками – це важлива традиція наших предків, які вірили, що без нього не буде квітнути господарство. Тому в букети, які називають “маковійчики”, збирали як можна більше квітів, які ростуть на наших землях.
А тепер поговоримо про склад букета на Маковія. Всі квіти повинні бути вирощені у нас і знайомі кожному з дитинства. Не варто додавати в «маковійчик» красиві імпортні квіти, які нібито прикрасять композицію – це неправильно. Нехай квітів буде менше, зате всі вони виросли на рідній землі. Вважається, що в кожен букет на Маковія необхідно покласти стиглу головку маку.
З яких квітів можна зробити “маковійчики”? Насамперед, це – айстри, жоржини, чорнобривці, барвінок, гвоздики, деревій, володушка, м’ята, базилік, чебрець, любисток, полин, достиглі голівки маку.

Що ще можна додати до букету на Маковія
У різних областях України люди додавали свої елементи в “маковійчики”, бажаючи отримати благодать і завжди збирати великий урожай.
Тому в букетах на Маковія можуть бути різні овочі, бобові і зелень.
Наприклад, морква, кукурудза, боби, кріп. Іноді до букету на Маковія додають соняшник і калину. І майже завжди люди намагалися компонувати в “маковійчик” польові квіти.

Раніше люди вірили, що кожна квітка в “маковейчику” має особливе значення і вплив на того, хто прийшов святити букет.
Наприклад, володушка приносила родині мир і благополуччя, а м’ята мала оберігати від будь-якої напасті й зміцнювати здоров’я.
А на питання про те, що робити з букетом на Маковія після свята до наших днів зберігся одна відповідь – після освячення “маковійчики” зберігають в будинку до весни.


www.tochkazoru.pp.ua
0 0

Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.