» » Українців попередили про ризик загострення алергій

Українців попередили про ризик загострення алергій

Європейська аероалергенна мережа попереджає, що найближчим часом збережеться підвищений ризик виникнення симптомів сезонної алергії у південних, східних областях. На цих територіях можуть спостерігатися низькі і помірні концентрації пилку амброзії. На решті території пилок амброзії спостерігатиметься у повітрі рідко. Концентрації пилку полину сягатимуть помірних значень майже по всій території України, окрім півночі. А пилок злаків у низькій концентрації буде у повітрі правобережної України, особливо в західних областях.Проте, наш край також є досить неблагополучним в плані розповсюдження карантинного шкідника – амброзії. Зокрема, в Бучі «рясніють» поляни цієї рослини. Найбільше амброзії можна побачити вздовж трас і проїжджих частин, біля стадіону «Ювілейний» (щоправда, частину трави там нещодавно покосили) та прилеглого «собачого» поля, як йти дорогою до ТЦ «Модуль», та в багатьох інших місцях. Крім того, амброзія розповсюджена і на прибудинкових територіях приватного сектору, але не всі господарі поспішають її позбутися.

Для людини амброзія шкідлива своїм алергенним пилком, який у великих кількостях виділяється в період цвітіння бур’яну – в липні-серпні. Якщо хтось схильний до алергічних реакцій, до вдихання аромату цієї рослини може призвести до різкої нежиті, сльозоточивості та почервоніння очей, підвищення температури, приступів чихання, свербіжу, висипів на шкірі, утруднення дихання і навіть набряку легень.

Там де красиво названий бур'ян росте в великих кількостях, неможливо недооцінити наноситься ним шкоди навколишньому природі і землеробства. Виростаючи, амброзія розвиває потужну кореневу систему, яка буквально «забиває» знаходяться поруч культури.
Сильне, висока рослина споживає з грунту величезна кількість води і корисних речовин, ніж сильно пригнічує зростаючі по сусідству культурні посадки. Після амброзії залишається висушена і виснажена земля, на якій без додаткових агро-заходів нічого не буде рости. Даний бур'ян можна назвати «сараною» рослинного світу, тому що після себе він залишає «випалену», «мертву» землю.

Тож, хочеться звернутися до комунальних служб міста, аби вони проконтролювали дане питання.


[
1 0

ЖКГ Бучазеленбуд фотофакт
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.