» » У Бучі запрацювала станція з водопідготовки та знезалізнення води

У Бучі запрацювала станція з водопідготовки та знезалізнення води

1 серпня відбулася знакова подія у житті територіальної громади Бучі – введення в експлуатацію станції водопідготовки та знезалізнення по вул. Пушкінській, 78. Станція була побудована за кошти міського бюджету Бучі, а це – близько 12 млн. грн.


Про доцільність даного інфраструктурного об’єкту – годі й говорити, адже ситуація коли з кранів бучанців текла «нафта» знайома майже кожній родині. І хоча КП «Ірпіньводоканал» давав цьому явищу різні пояснення, це не надто заспокоювало громадян: за послугу платимо, а воду доводиться купувати в магазинах.
Схоже, тепер все має докорінно змінитися. Подібна станція є однією з найперших у Київській області та дає можливість отримувати воду високої якості. Аналогів в нашому регіоні наразі немає.
Відкриття станції з водопідготовки та знезалізнення води проходило в урочистій обстановці із залученням почесних гостей і, звичайно, місцевих жителів.

У своєму вітальному слові Бучанський міський голова Анатолій Федорук підкреслив, що це дуже важливий інфраструктурний об’єкт в життєдіяльності кожного населеного пункту, а тим більше для нас – споживачів послуги «Ірпіньводоканалу».
«Жителі не одне десятиліття нарікали на якість питної води, яка потребує покращення. І ми постійно на цьому акцентували увагу. І розуміючи цю проблему, місцева влада, експлуатаційна служба «Ірпіньводоканалу», залучаючи будівельні організації та інвесторів, які здійснюють свою діяльність на території міста, досягли того, що цей момент настав. Станція знезалізнення та водопідготовки, як невід’ємна частина подальшої якісної питної води в Бучі, розпочинає свою роботу», - запевнив Бучанський міський голова.

Цьому, звичайно, передувала велика і клопітка робота всіх, хто був причетний до цієї справи.
За словами Анатолія Федорука, одним із поштовхів до того, що на об’єкті по вул. Пушкінській з’явилася станція водопідготовки стала компанія «Київміськбуд», яка зайшла в місто і запровадила правильні з технічної і професійної точки зору підходи до організації не лише будівництва, а особливо інженерно-технічного забезпечення нових мікрорайонів в місті Бучі. І завдяки їм будувалися резервуари чистої води і була окреслена та перспектива, якою ми зараз з вами користуємося.
Своєрідний «прапор» від Київміськбуду перейняли й інші будівельні компанії, які зводять об’єкти в Бучі відповідно до технічних умов і рішення Бучанської міської ради.
«Тож, я можу стверджувально говорити, що тепер уже в технічному плані «Ірпіньводоканал» не зможе посилатися на якісь існуючі проблеми стосовно якості питної води» - і жартома, і всерйоз сказав міський голова Бучі.
У свою чергу Олександр Маркушин, директор КП «Ірпіньводоканал» подякував усім, хто працював над створенням даного об’єкту і зазначив, що в цьому році подібні відкриття очікуються у Ворзелі та Ірпені – там також планується ввести в експлуатацію станцію по водоочищенню та водопідготовці.

Тож, з нагоди важливої події нагородами – подяками Бучанського міського голови було відзначено всіх тих, хто був причетний до спорудження станції знезалізнення. Зокрема, це – колектив КП «Ірпіньводоканал», генпідрядника «Страховський Груп», колектив КП «Бучабудзамовник», колективи компаній «R-building», «Ліневич Груп», ТОВ «Діфрано юніон», «Бучаміськбуд» та ін.

Дмитро Новицький, Голова правління «Київводоканал»

- Хочу привітати мешканців Бучі, які отримали новий сучасний комплекс очистки води. Крім того, вже замінено 50% старих комунікаційних мереж і цей показник не стоїть на місці – він постійно зростає. Тож, разом із цим комплексом ви отримуєте дійсно воду, яка відповідає всім найвищим нормам споживання. Це доводить те, що історіє твориться не лише у великих містах і обласних центрах, але й містах, які займають активну позицію в своїх рішеннях., де міський голова, депутатський корпус і комунальні підприємства працюють разом.Ольга Бабій, віце-президент асоціації водоканалів «Укрводоканалекологія», депутат Київської облради
- Приємно усвідомлювати, що цей об’єкт відкривається, як результат діалогу територіальної громади, коли люди об’єдналися і знайшли можливість. Це не просто станція з очищення води. Це – надія для цілого міста, що тут і надалі все відбуватиметься злагоджено.


Також вітальні слова на адресу Бучанської об’єднаної територіальної громади звучали і від помічника народного депутата України Андрія Реки, координатора міжфракційного депутатського об’єднання «Питна вода» у Верховній Раді України Олексія Гаража та виконавчого директора Київського регіонального відділення АМУ Гарі Мартіна.
За їхніми словами, відкриття бучанської станції водопідготовки та знезалізнення – це цінний досвід, який неодмінно потрібно реалізувати й в інших містах України.


Довідково.

Водопостачання в місті здійснюється з артезіанських свердловин з водоносних горизонтів Бучак і Синоман. Подача води здійснюється у водопровідні мережі, надлишок як резерв у водонапірні башти. Об’єм водопостачання – 4,2 тис. м3/ добу.
На території м. Буча знаходяться:
• артезіанські свердловини – 31 шт.; • водонапірні башти – 7 шт. (Лісова Буча, Рубежівська, Тарасівська, Пушкінська, Яблунська, Островського, р-н Бучанського заводу склотари).
Два резервуари чистої води насосна станція 2-го підйому по вул. Пушкінська.
Протяжність водопровідних мереж – 65,1 км. Підвищувальні насосні станції – 3 шт. (Вокзальна, 101; Тарасівська, 10-В,Г; Тарасівська, 12А.Підготувала Людмила Гладська.
Фото ІА "Погляд"
0 0

Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.