» » У Бучі розробляють План дій енергетичного розвитку

У Бучі розробляють План дій енергетичного розвитку

Наявність такого документа слугує своєрідною перепусткою для міста до багатьох можливостей грантового фінансування енергоефективності.
Торік Бучанський міський голова Анатолій Федорук підписав Угоду мерів задля задоволення енергетичних потреб місцевої громади без шкоди для майбутніх поколінь.

Приєднуючись до Угоди мерів, міська влада працюватиме над підвищенням енергоефективності та нарощенням використання альтернативних і відновлюваних джерел енергії на території об’єданної громади.

Бучанська міська рада спільно з Європейською ініціативою «Угода мерів» приступила до розробки Плану дій сталого енергетичного розвитку .
- Важливо розробити план дій, щоб до 2030 року місто виконало взяті торік зобов’язання підвищити енергоефективність міста і скоротити викиди вуглекислого газу на 30%, що передбачено підписанням Угоди мерів,- наголосив на початку зустрічі Бучанський міський голова Анатолій Федорук. – Аби не відстати від світових практик, існує потреба розробляти документи з урахуванням вимог європейських партнерів,прописати технічні заходи та довготривалі стратегічні рішення у кількох напрямках.


Щодо фінансування, то європейські структури зміщують фокус із бюджетних установ на житло і транспорт та все охочіше надають не гранти, а довгострокові кредити на вигідних умовах, при цьому при кредитуванні часто партнерами виступають і структури, які паралельно надають також гранти,- наголосила Оксана Кисіль, експерт.

Вона радить максимально сфокусуватися на стимулюючих механізмах шляхом зростання зацікавленості мешканців до енергоощадливих заходів, результативних міських та державних програм на допомогу ОСББ. Дуже важливо, наголосила спікер ,визначити пілотні проекти, приклади, із якими всі зацікавлені могли б ознайомитися, що саме зроблено, як, і яка від цього користь.
У місті завершено проведення енергетичних аудитів соціальних закладів, на часі - підготовка техніко-економічних досліджень та обґрунтувань (із зазначенням вартості, економії енергії та заощаджень на рахунках і скорочення викидів парникових газів), підготовка бізнес-планів із зазначенням економічної ефективності, фінансової вигоди та грошових потоків.

Фінансування для них може надходити з одного або декількох джерел: міський бюджет; кредити комерційних банків; муніципальні облігації на внутрішньому ринку капіталу; а також пільгова кредитна підтримка з боку МФО (наприклад, НЕФКО, Світовий банк, МФК, ЄІБ та ЄБРР).

Під час зустрічі обговорено наступні теми:
Кращі практики розробки аналітичних документів.
Аналіз видатків місцевих бюджетів на енергоефективність.
Комунікація результатів аналітики для ЗМІ.

Довідково.
Угода мерів – ініціатива Європейської Комісії і об’єднує європейські місцеві муніципалітети. В Україні документ підписали очільники близько 120 міст, серед них і Буча.
План дій зі сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) – це надзвичайно важливий документ, який розробляється і впроваджується містами багатьох країн світу в рамках провідної ініціативи Європейського Союзу – Угоди мерів.
1 0

Прес-служба Бучанської міської ради 
енергорозвиток Федорук Анатолій Петрович міські новації
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.