» » ДП “Антонов” презентував унікальний безпілотник (відео)

ДП “Антонов” презентував унікальний безпілотник (відео)

8 листопада журналісти газети “Погляд” стали свідками демонстративного польоту нового тактичного безпілотного літального апарату (БпЛА) “Горлиця”. Презентація, яка відбулася на території ДП “Антонов”, зібрала чимало гостей, в числі яких був секретар РНБО Олександр Турчинов.Унікальний безпілотник було створено для допомоги Сухопутним силам ЗСУ у веденні розвідки та передачі отриманої інформації на командний пункт — за будь-яких погодних умов, вдень і вночі. Апарат здатний вести повітряну розвідку протягом 7 годин, а тактичний радіус його дії становить 120 км.Особливістю цього негабаритного безпілотника є практична дальність польоту — 1050 км. Такі БпЛА виробляють не лише на ДП “Антонов”, а й у США, Ізраїлі, Італії, Франції, КНР і Туреччині.

“Горлиця” здатна вести оптико-електронну повітряну розвідку видимого та інфрачервоного діапазону. Вона автоматично розпізнає, захоплює та супроводжує рухомі цілі та наводить керовані високоточні боєприпаси.

Відомо, що розробка даної моделі розпочалася в кінці лютого 2016 року і, як стверджують спеціалісти, такі винаходи потребують 5-6 років праці та мільйонних інвестицій. Нагадаємо, фінансування проекту здійснюється коштом ДП “Антонов”, який у квітні 2015 року був переданий до складу ДК “Укроборонпром”.

БпЛА є лише частиною перспективного мобільного тактичного безпілотного авіаційного комплексу, що складатиметься з чотирьох подібних безпілотників. Ударне озброєння апарату — вітчизняного виробництва, а от розвідувальне обладнання — іноземне. Для реалізації проекту в повному обсязі необхідно укласти контракт із замовником.

Олександр Турчинов оцінив важливість створеного апарату та привітав розробників з народженням “нової зброї”. У своїй промові він наголосив, що новий безпілотник стане значною підтримкою українській армії у боротьбі з російсою агресією. Та коли працівники преси почали наперебій ставити запитання про співпрацю ДП “Антонов” з Росією, спокійно заявив, що той, хто буде налагоджувати стосунки з країною-агресором, сяде до в’язниці.

Нагадаємо, Українське державне підприємство “Антонов” планує виконати певні роботи для російської авіакомпанії “Волга?Днєпр”. Про це повідомляє прес-служба ДП.

“З метою дотримання своїх зобов’язань на договірній основі фахівці ДП “Антонов” виконають роботи з оцінки технічного стану літака Ан?124?100 “Руслан” російської авіакомпанії “Волга?Днєпр”, – розповідають на підприємстві.

Водночас там наголошують, що така співпраця узгоджена з повноважними міністерствами та відомствами України. Окрім того, зазначають у прес-службі, на це російське підприємство не поширюються санкції РНБО України.
0 0

Марія КУЧЕРЕНКО, www.irpin.online 
Гостомель відеосюжет ІА ПОГЛЯД Антонов
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.