» » Науково-правовий висновок: У чому полягає зловживання владою або службовим становищем

Науково-правовий висновок: У чому полягає зловживання владою або службовим становищем

Пропонуємо ознайомитись з юридичними висновками від експертів з Національної академії правових наук України на наступні питання:


------------------------
Хроніка основних подій >>
------------------------

1. У чому полягає обєктивна сторона зловживання владою або службовим становищем?


Обовязковою умовою притягнення до кримінальної відповідальності є встановлення того, чи були дії винної особи зумовлені її службовим становищем та перебували у безпосередньому звязку з її службовими повноваженнями, або чи зумовлювалися вони фактичними можливостями, що безпосередньо походять від службового становища винного, виконуваних функцій і наданих повноважень.
При відсутності такого звязку дії винного не можуть кваліфікуватися як зловживання владою або службовим становищем.


2. Хто є субєктом злочину, передбаченого ст. 364 КК України?
Чи може службова особа, яка візує прийняте колегіальним органом рішення в межах його компетенції, нести кримінальну відповідальність за зловживання владою або службовим становищем у разі подальшого винання такого рішення недійсним?


Службова особа не може нести персональну кримінальну відповідальність за рішення колегіального органу навіть тоді, коли вона є його керівником.
детальніше на сторінці 14


3. Чи може Федорук А.П. бути притягнутий до кримінальної відповідальності за зловживання владою або службовим становищем (ч2 ст. 364 КК України) за підписання ним рішення відповідної місцевої ради?


За даних обставин, можна дійти висновку про відсутність підстав притягнення зазначеної особи до кримінальної відповідальності за зловживання владою або службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України) під час підписання нею рішення відповідної місцевою ради.










www.facebook.com
1 0

Федорук Анатолій Петрович законодавство юрконсультація
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.