» » » Європол: Масштабна кібератака ще не зупинена

Європол: Масштабна кібератака ще не зупинена

Комп'ютерний вірус Petya, який у вівторок атакував Україну, а пізніше поширився країнами Європи і світу, все ще не зупинено.«Атака призвела до зараження комп'ютерів по всьому світу і до сих пір не зупинена ... На цьоому етапі неможливо назвати число жертв, які зазнали зараження», - наголошується в заяві.

Європол відразу ж після перших повідомлень про інфікування створив координаційний центр і зараз активно контролює поширення вірусу, однак зупинити його не може.
Станом на 29 червня:

У Microsoft встановили, як відбулося зараження перших комп'ютерів вірусом Petya AФахівці компанії Microsoft підтвердили вину програми "М.Є.Док" в хакерській атаці, яка 27 червня вивела з ладу комп'ютери українських служб і підприємств. Про це повідомляється в блозі компанії Microsoft.

В IT-компанії підкреслили, що в Україні були інфіковані 12,5 тисячі комп'ютерів. За словами фахівців Microsoft, хакерська атака була здійснена за допомогою вірусу-здирника, нового варіанту Ransom: Win32 / Petya, проте в той же час він витонченіше свого попередника.

Відзначимо, що спочатку такі дані в компанії вважали виключно непрямими, але більш детальне дослідження підтвердило раніше подану заяву української кіберполіції - винен M.E.Doc.

Весь процес був запущений в 10.30 27 червня і до обіду загроза поширилася на компанії по всій Україні, а сталося все після легального поновлення програми для документообігу.

Вражені були комп'ютерні мережі інфраструктури та бізнес-системи.

«Ми знаходимося в тісному контакті з правоохоронними органами з заражених країн і ключовими промисловими партнерами для оцінки впливу цієї атаки, координації дій та об'єднання зусиль», - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 27 червня в Україні невідомий вірус вразив мережі низки великих компаній, зокрема і великих державних.

У зв'язку з цим Рада нацбезпеки ухвалила рішення про посилення заходів контртерористичного і контррозвідувального режиму в Києві і регіонах України.
0 0

Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.