» » Українська пісня окрилює. В Бучі відбувся міжнародний фестиваль "Пісня року"

Українська пісня окрилює. В Бучі відбувся міжнародний фестиваль "Пісня року"

Анатолій Федорук, Бучанський міський голова:
- За 12 років копіткої праці створено суто український телепроект, наповнивши популярний формат українським змістом та сенсом.
Українська пісня вічна, як небо й сонце. Ми з нею живемо і продовжуємо творити історію нашої країни.
Телепроект такого плану на сьогодні - єдиний в Україні. Його метою є створення музичного простору із новим українським обличчям, який став подією не лише для України, а й набув міжнародного значення.
Буча пишається тим, що саме наше місто дає путівку у життя новим пісням, які за місяць – другий стають шлягерами. Тут роблять свої перші кроки маленькі зірочки, які через кілька років стануть лауреатами конкурсу, понесуть батьківську пісню у світ. Цього року вперше на велику сцену вийшло 37 юних виконавців пісні. Впевнений, за цими іменами – майбутнє української естрадної пісні.Мар’ян Гаденко, композитор і поет, виконавець власних пісень, Народний артист України, співорганізатор фестивалю:
- Дванадцять років тому «Прем’єра пісні» обрала своїм постійним місцем проведення Бучу. З того часу всі музично – культурні заходи весняно – літнього циклу у місті розпочинаються із цього фестивалю. Впевнений, що нинішній фестиваль, завдяки талантам та енергії його учасників і організаторів, об’єднаних шляхетними ідеями, стане важливою подією у мистецькій, у суспільній царині.
Зовсім юних і вже відомих у країні і світі виконавців та авторів пісень радо вітають глядачі із залу. А це свідчить про те, що наша пісня житиме у віках.


У вільного народу завжди лунає пісня. В ній менше смутку й болю, а більше світлої радості й надії. Серед нашого покоління вже ростуть нові поети - піснярі, яким із генами, з молоком матері передалася й найсвятіша наша традиція - розкривати душу свою в пісні.
Фестиваль покликаний вшановувати піснетворців ( виконавців, поетів, композиторів, авторів пісень, аранжувальників).
Лауреатами фестивалю в різні роки ставали Дмитро Гнатюк, Наталія Бучинська, Іво Бобул, Віктор та Олександр Павліки, Олександр Пономарьов та багато інших.

Нагороди та спеціальні призи від Бучанського міського голови Анатолія Федорука отримують як виконавці пісень-переможиць, так і їх автори. Нинішній рік виключенням не став. Варто відзначити, що членам журі і глядачам серед цьогорічних учасників було непросто визначити переможців, адже і слова за душу «брали», і музика пронизувала серце.

Квартет "Гетьман", Іван Красовский, Юлія Мартинова, Алла Попова, Олександр Тищенко, тріо під керівництвом Сергія Виговського, волонтер, автор і виконавицю Уляна Білик і «Дикі оси» М. Гаденка - ось цьогорічні імена переможців. Хоча й переможених у пісенному марафоні не було: глядачі тривалими оплесками просаджали зі сцени всіх 35 учасників. Усі вони стали дипломантами фестивалю.

Цей фестиваль уже стане історією, 12 сторінкою у бучанському літописі. Невдовзі стартує підготовка до 13–ої музичної події наступного року.

Українська музика - це те, без чого не може прожити жодна українська душа. Українська пісня окрилює, надихає, втішає, торкається найтонших струн душі. А ви згодні із цим? Усі, хто сьогодні побував на унікальному міжнародному телерадіофестивалі «Прем’єра пісні» вчергове переконався у вічній молодості нашого скарбу – пісні.

Присутні разом із нею сміялися і плакали, мріяли і тужили, бо у понад 35 премєрах були і про кохання, і про рідний край, і про АТО, забилих…

Дитяча сторінка фестивалю – це щоразу фонтан веселих пісенно–танцювальних номерів, які не лише створюють яскравий музичний вінок, а й задають тон вже відомим артистам сцени. І нехай десь трохи губилися ноти, десь трохи тремтів голос, проте дитячі успішки від щедрих аплодисментів перекреслювали всі хвилювання перед камерами. Пройдуть роки і вони з великих сцен країни будуть пригадувати, що саме з Бучі розпочинався їхній старт, про ту особливу атмосферу, що тут панує і збирає щороку старих добрих друзів разом.
1 0

Вікторія Ляховець, Прес-служба Бучанської міської ради 
Прем’єра пісні фотофакт відеосюжет Гаденко
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.