» » 28 квітня у Бучі відбувся круглий стіл “Великий Київ! Від ідеї до реалізації”

28 квітня у Бучі відбувся круглий стіл “Великий Київ! Від ідеї до реалізації”

У Бучі відбувся круглий стіл на тему «Великий КИЇВ! Від ідеї до реалізації». Захід було організовано Інститутом громадянського суспільства у рамках Проекту «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що фінансується Європейським Союзом, спільно з Офісом децентралізаційної реформи у Київському РВ АМУ.В заході взяли участь представники Міністерства регіонального розвитку та ЖКГ України, Бучанський міський голова Анатолій Федорук, керівники відділів міської ради, Київської обласної державної адміністрації, Київської міської ради, депутати Київської обласної ради, міські, селищні та сільські голови прилеглих до Києва районів Київської області, експерти.

Про агломерації, метрополії та співробітництво як інструмент розвитку міст говорив у своєму виступі директор Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук.
[media=https://youtu.be/LlGZU1Wt1Gs]

Ні у кого не викликає питання щодо необхідності налагодження співробітництва Києва і Київської області для вирішення спільних проблем. Здається, проблема вже давно перезріла. Взяти ту ж проблему доріг та інженерних комунікацій, питання координації громадського транспорту міста та приміських населених пунктів і відсутність узгодженого планування розвитку територій.

За даними операторів мобільного зв’язку, щоденно до Києва приїздить на роботу 558 тис. людей, це – 32% населення Київської області! І це – додаткове навантаження на інженерну, транспортну та соціальну інфраструктуру.

Києву й мешканцям Київської області потрібні нові під’їзди та розв’язки до столиці.

Олександр Сергієнко, директор «Інституту міста», у свому виступі на прикладах агломерацій Франції та Польщі дав характеристику таких утворень та відмінності в їх управлінні. Окремо зупинився на питанні співробітництва між територіальними громадами Київської області та Києва.

Іван Шпилевський, директор ДП «Діпромісто» зазначив: «Київська агломерація де-факто існує. Однак Великий Київ очікує доля «Титаніка»- ще не стартувавши, ідея «потоне» у зародку. Треба її юридично оформити. При цьому співпраця між громадами в агломерації повинна будуватися на основі договорів.

Ще одна проблемна точка для столиці і столичного регіону- співпраця у рамках майбутньої агломерації – побутові відходи..
Володимир Удовіченко, депутат Київської обласної ради зазначив ще на одній больовій точці :
- Люди з області о 5 ранку щодня в жахливих електричках їдуть на роботу в Київ, а потім повертаються в свої містечка, де, часто, базова – соціальна, медична, освітня – інфраструктура також в жахливому стані. Співпраця в агломерації може дати поштовх для вирішення і цієї проблеми.

Обговорено і запропонований текст меморандуму. Коментуючи документ, Бучанський міський голова Анатолій Федорук наголосив на важливості цього процесу і зауважив, що цей документ не вирішить десятки хронічних інфраструктурних проблем. Анатолій Петрович нагадав про наслідки державно – правового експерименту, який негативно позначився на розвитку одразу кількох населених пунктів Приірпіння. Тут , на його переконання, повинно все підпорядковуватися фінансовій спроможності. При цьому важливо вести постійний діалог рівноправних партнерів, а не на умовах пріоритетів одного із партнерів.
0 0

Прес-служба Бучанської міської ради, ІА ПОГЛЯД 
Федорук Анатолій Петрович відеосюжет Буча ІА ПОГЛЯД
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.