» » Чорнобиль: відкрита рана на серці світу

Чорнобиль: відкрита рана на серці світу

26 квітня у День Чорнобильської трагедії та Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф у Бучі відбувся мітинг – реквієм біля пам’ятного знаку.


Минув 31 рік, а чорний день Чорнобильської трагедiї продовжує хвилювати людей: i тих, кого вiн зачепив своїм недобрим крилом, i тих, хто пiзнiше народився далеко вiд покривдженої землi. Цей день не минув безслiдно, вiн розплодив по свiту багато трагедiй, а тому буде завжди об'єднувати всiх одним спогадом, однiєю печаллю, однiєю надiєю.


Згадати, помолитися, покласти квіти вдячності зібралася громада від малого – до пенсіонера, депутати, працівники міської ради , делегації від підприємств, учні шкіл, дошкільнята, церковнослужителі. Уже давно вiддзвенiли чорнобильськi дзвони, а ми пам'ятаємо тих, хто пiшов у вогонь, аби врятувати людство від біди.

Сотні наших земляків, бучанців, проявляли героїзм в боротьбі з бідою. Це працівники тресту «Південнотеплоенергомонтаж» - Припятьського, Чорнобильського, Трипільського, Київського монтажних управлінь, Дарницького монтажно-виробничого управління, працівники пуско-налагоджувального управління та Генеральної дирекції Акціонерного товариства «Південнотеплоенергомонтаж». Працівники колишнього підприємства ЗАТ «Меліоратор», Будівельного Управління-146, 8-ї Професійної Державної пожежної частини, міліціонери, медики місцевої лікарні та поліклініки, військовослужбовці та безліч інших самовідданих людей, в також цивільне населення.

Керуючий справами Бучанської міської ради Олег Михайлюк у своєму виступі згадав про наслідки – відлуння тих подій, про подвиг тисяч людей, які мужність і силу, розум і спокій протиставили мирному атому, що вийшов з – під контролю.

Олег Михайлович вручив подяки Бучанського міського голови Анатолія Федорука ліквідаторам аварії, інвалідам – чорнобильцям міста.
Відправив панахиду за загиблими в цій страшній катастрофі настоятель парафії «Всіх святих Руси-України» і «Святого апостола Андрія Первозванного» - Митрофорного протоієрей Отець Андрій.

Наш земний уклін, довічна вдячність усім тим, хто, ризикуючи своїм здоров'ям і життям, брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відроджував і продовжує відроджувати обпалену радіацією землю.

Подяками Бучанського міського голови нагороджено :
1. Єленчук Миколу Володимировича - ліквідатора наслідків Чорнобильської катастрофи 2 категорії
Був направлений на ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи в м. Прип’ять 9 травня 1986 року трестом «Південтеплоенергомонтаж» на посаді слюсаря трубопроводів. Займався монтажем трубопроводів для відтоку брудної зараженої води.
2. Дубину Миколу Григоровича - ліквідатора наслідків Чорнобильської катастрофи 2 категорії.
В середині жовтня 1986 року був відряджений Житлово-експлуатаційною конторою в м. Прип’ять на посаді слюсаря-сантехніка, для підготовки трубопроводів та подачі води після дезактивації.
3. Турчака Василя Дмитровича -ліквідатора наслідків Чорнобильської катастрофи 2 категорії
На момент аварії працював слюсарем-монтажником на тресті «Південтеплоенергомонтаж». З 1 травня 1986 року був відряджений на демонтаж трубопроводів та баків на 4 енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції.
4. Заїку Михайла Дмитровича -ліквідатора наслідків Чорнобильської катастрофи 2 категорії
Був направлений Приватним Акціонерним Товариством «Меліоратор» на ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи в м. Прип’ять 10 травня 1986 року, на посаді автокранівника. Брав участь у вивезенні техніки з міста.
5. Даневича Олександра Миколайовича -ліквідатора наслідків Чорнобильської катастрофи 2 категорії з 1 травня 1986 року на посаді водія направлявся організацією «Мехколона-80» для перевезення та евакуації населення забрудненої зони..
0 0

Прес-служба Бучанської міської ради 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.