» » Бучанські туристи зустріли Новий рік на Чорногорському хребту

Бучанські туристи зустріли Новий рік на Чорногорському хребту

Чорногірський хребет, довжиною 46 кілометрів, знаходиться в Карпатах і є найвищим гірським масивом в Україні. Простяглися гори по межі Івано-Франківської та Закарпатської областей.
До складу Чорногірського хребта входять всі шість двотисячників України:
Говерла (2061), Бребенескул (2032 м.н.р.м.), Піп-Іван Чорногірський (2022 м.н.р.м.), Петрос (2020 м.н.р.м.), Гутин-Томнатик (2016 м.н.р.м.), Ребра (2001 м.н.р.м.).
У масиві Чорногірського хребта знаходиться близько 20-ти озер, більшість з них маленькі і всього 5 мають площу більше 0,1 га. Найбільші з них - Бребенескул і Несамовите льодовикового походження.
На Чорногорському хребті знаходиться сама високогірна будівля України - метеорологічна обсерваторія «Білий слон», побудована поляками у 1939 році на горі Піп-Іван.
У 1919-1939 роках по хребту проходив кордон між Польщею і Чехословаччиною, прикордонні стовпчики збереглися до цих пір і часто зустрічаються подорожнім.Запланований маршрут пройшли з великою насолодою. Тому, що протягом п’яти днів перебування в горах, нас супроводжувала гарна погода. Пройдено 62 км., з них 19 км. на лижах.
Одже нитка пройденого маршруту складалась:
с. Шибене (820 м.н.р.м. Старт.) – пол. Веснярка (1400 м.н.р.м. Ночівля.) – оз. Марічейка – г. Піп-Іван (2020 м.н.р.м. Ночівля.) – г. Дземброня (1877м.н.р.м.) – г. Мунчел (1998 м.н.р.м.) – г. Бребенескул (2032 м.н.р.м.) – оз. Несамовите (1750 м.н.р.м. Ночівля) – г. Туркул (1933 м.н.р.м.) – г. Данціж (1855 м.н.р.м.) – г. Пожижевська (1822 м.н.р.м.) – г. Брескул (1950 м.н.р.м.) – г. Говерла (2061 м.н.р.м.) – пол. Скопесько (1620 м.н.р.м. Ночівля) – г. Петрос (2020 м.н.р.м.) – г. Шешул (1727 м.н.р.м.) – пол. Менчул (1230 м.н.р.м. Ночівля) – с. Кваси (550м.н.р.м. Фініш)


Враження від учасника походу:

...Ніяку погоду не купиш. Особливо - чудову...


Хочеться почати з того, що погода була просто "чумачеча"! bowtie
Протягом усього періоду нас супроводжувало блакитне небо без жодного натяку на які-небудь опади. На зміну пронизливому до кісток вітру приходило жарке палаюче Сонце. По-друге, хочеться відмітити, що це був мій перший зимовий похід, і досі не віриться, що так пощастило з усіма погодними умовами.

Із нового також була ходьба на лижах. Пару трійку разів упав і далі йдеш і кайфуєш, але 10, 20 падінь не змогли б зіпсувати ті емоції і враження. Також дебютно для нас, ми взяли з собою сани-волокуші, які чудово облегшували плечі від ноші.
Два дядька раділи, як діти, спускаючись на волокушах з Говерли і не тільки!
Холод…
Хоча морози були сильні, спати вночі було тепліше всього у снігу.
Хотілося б порівняти літній похід і зимовий. Ти це все вже бачив 4 місяці тому, але під сніжною ковдрою Карпати виглядають особливо казково.

Всіх вражень не розкрити, не описати ту красу рідної країни... Треба лише зробити крок уперед і просто спробувати власні сили!
В кінці подорожі, спускавшись з гір, нас по-троху накривало хмарами і туманом. В такі моменти починаєш вірити в чудеса природи.
Любіть свою країну, подорожуйте нею!

п.с. не забувайте забирати сміття ;)
Юрій Старовойт

Більше фото тут - в галереї - vk.com
Більше відео тут: www.youtube.com/channel

Подяка за постійну підтримку в розвитку спортивно-туристичного гуртка «TUR-м@нія», Бучанської школи №4:
- громадській організації «ФОРМАТ»;
- директору Бучанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №4 Аллі Літкевич;
- директору дитячої спортивно-юнацької школи Олегу Гайдаю;
- секретарю Бучанської міської ради Василю Олексюку.
Також за фінансову підтримку в реалізації цього походу.


На даний час спортзал Бучанської школи №4 оснащений на високому рівні для позакласної роботи в напрямку спортивного туризму.
10-12 лютого на Базі нашої школи пройде Кубок області зі спортивного туризму в закритому приміщені. На цих змаганнях також будуть боротися наші школярі.
3 0

Карабут Олексій, тренер спортивно-туристичного гуртка «TUR-м@нія», ГО "ФОРМАТ" 
туризм Карабут фотофакт відеосюжет
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.