» » » Законодавство: Нові правила щодо стягнення заборгованості за комунальні послуги

Законодавство: Нові правила щодо стягнення заборгованості за комунальні послуги

У Комунальному концерні «Центр комунального сервісу» розповіли, про нові правила стягнення заборгованості за комунальні послуги.

Законодавство: Нові правила щодо стягнення заборгованості за комунальні послугиЗокрема починаючи з 5 жовтня відповідно до нових законів («Про виконавче провадження» та «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів») суттєво змінюється порядок примусового виконання рішень про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Таким чином стягувач матиме право самостійно звертатись до організації, яка здійснює боржнику виплату заробітної платні, стипендії, пенсії, для проведення відрахувань.

В свою чергу боржник не матиме можливості добровільного виконання рішення після відкриття виконавчого провадження.

Із відкриттям виконавчого провадження боржник повинен сплатити не лише суму основного боргу, інфляційні втрати, 3% річних, судовий  збір, але і виконавчий збір у розмірі 10 % від суми боргу та відшкодувати авансовий внесок у розмірі не менше 2% від суми, що підлягає стягненню.

Боржника зобов’язали подавати виконавцю вичерпну інформацію про власні доходи та майно, за невиконання чого законодавством передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафів.

У 2017 році будуть введені чергові зміни в порядок. Так, з 5 січня 2017 року:
- поряд із державними виконавцями примусове виконання рішень, зокрема, про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, зможуть здійснювати  і приватні виконавці;
- запроваджується єдиний реєстр боржників, що передбачає відкрите розміщення на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України відомостей про боржників;
- знаходження особи в єдиному реєстрі боржників створить негативні наслідки для самого боржника, зокрема неможливість здійснювати відчуження (продаж, дарування і т.д.) майна через нотаріусів.

«Якщо у споживача виникла заборгованість за житлово-комунальні послуги, задля уникнення негативних наслідків у подальшому та понесення додаткових витрат (сплата інфляційних витрат, 3% річних, судового, виконавчого збору, авансового внеску), можна укласти договір розстрочки та сплачувати борг рівними частинами », - повідомили в центрі комунального сервісу.
0 0

www.jkg-portal.com.ua 
законодавство юрконсультація
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.