» » Міський виїзний семінар вчителів художньо-естетичного циклу у Переяславі-Хмельницькому

Міський виїзний семінар вчителів художньо-естетичного циклу у Переяславі-Хмельницькому

У п'ятницю, 23 вересня 2016 року, наші бучанці побували у гостинному Переяславі-Хмельницькому. Саме тут відбувся міський виїзний семінар вчителів художньо-естетичних дисциплін.

Наші земляки побували у Музеї під відкритим небом, який є пам'яткою в Переяславі-Хмельницькому та частиною Національного історико-етнографічного заповідника "Переяслав". Тут зібрані побутові та архітектурні пам'ятки різних часів та епох.

Територія музею досить велика і займає більше 25 га. Нам довелося побачити лише частину експозиції, яка включала в себе житлові, культові, господарські споруди, а також реконструйовані споруди більш ранніх епох.
Крім цього, тут діють 13 музеїв. Це і музей Космосу, і музей історії українського рушника, а також музей хліба та музей історії бджільництва і ще багато-багато цікавого...

Все це знаходиться на знаменитій Татарській горі.
...Цікаво було побувати в українському селі з тинами та перелазами, з глиняними глечиками на плоті, а ще - зі щирими українськими людьми, які господарюють у кожному обїсті, пораються на городі і, навіть, співають української пісні...

А ще - всіх присутніх дуже здивувала хижка мисливців за мамонтами, в якій можна було побачити і залишки вимерлих тварин і взнати про особливості життя та побуту їхніх колишніх господарів.

На території Музею розташовано близько 185 об’єктів, з яких 104 являються пам’ятками народної архітектури ХVІІ-ХІХ ст. Це і 20 дворів з хатами та господарськими будівлями, і 23 різноманітні установки та майстерні, а також більше 20 тисяч витворів народного мистецтва, знарядь праці, речей побуту. Прикрасою Музею являється два рукотворні ставки та дендропарк з десятками тисяч дерев та кущів.

Кілька годин, проведені тут, пролетіли як одна мить. Музей під відкритим небом у Переяславі у художньому оформленні майстрині осені ще довго буде тривожити нас приємними спогадами.

Залишаючи Переяслав-Хмельницький ми всі мріяли ще і ще повернутися сюди...

1 0

Леськів Ірина 
Леськів Ірина
освіта фотофакт
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.