» » » Інформація для пенсіонерів Донецької та Луганської областей

Інформація для пенсіонерів Донецької та Луганської областей

В окремих районах Донецької та Луганської областей, які тимчасово не контролюються українською владою, органи Пенсійного фонду не здійснюють свою діяльність.
При цьому пенсії призначаються, виплачуються територіальними органами Пенсійного фонду України за місцем фактичного проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб на підконтрольних українській владі територіях.

Отже, у разі переселення в інший регіон України:

- для продовження виплати пенсії після переїзду необхідно звернутись в управління Пенсійного фонду України в районі (місті, районі у місті), де пенсіонер зареєстрований та фактично перебуває (проживає);
(інформацію про управління Пенсійного фонду України можна знайти за посиланням http://www.pfu.gov.ua/pfu/control/uk/publish/category?cat_id=41559);
- надати заяву про запит пенсійної справи та довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, видану відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014р. № 509. Довідка видається структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад.
(інформацію щодо соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, можна знайти за адресою http://www.mlsp.gov.ua/labour/control/uk/publish/category?cat_id=169302);
- до заяви додаються копії документів, що посвідчують особу пенсіонера (паспорт, пенсійне посвідчення), а також копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності) та заява про перерахування пенсії на рахунок в АТ «Ощадбанк»

Кабінет Міністрів України 08.06.2016 року прийняв постанову №365, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 року № 637 та затверджено;
- Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам ;
- Порядок здійснення контролю за проведенням виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування.
Територіальний орган Фонду призначає (відновлює) виплату пенсій на підставі рішення комісії з питань призначення (відновлення)соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

Щодо здійснення виплати пенсії відповідно до змін, які внесено до Постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014р. № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам»:
починаючи з 1 липня 2016р. соціальні виплати, що призначені внутрішньо переміщеним особам, здійснюються через рахунки та мережу установ і пристроїв Публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України».
Для ідентифікації одержувачів соціальних виплат, які є внутрішньо переміщеними особами, та забезпечення їх соціальними виплатами здійснюється емісія платіжних карток із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису.

Для одержувачів пенсій така картка одночасно є пенсійним посвідченням.

Внутрішньо переміщеним особам, які отримують пенсії через підприємства поштового зв'язку або установи інших банків, необхідно відкрити рахунок для виплати пенсії в АТ «Ощадбанк» та надати в орган Пенсійного фонду, де вони знаходяться на обліку, заяву про зарахування пенсії на цей рахунок. Таку заяву можна залишити у банку, працівники якого передадуть її в орган Фонду.
Для отримання платіжної картки, яка одночасно є пенсійним посвідченням, внутрішньо переміщеній особі потрібно звернутись в орган Пенсійного фонду, де вона знаходиться на обліку та надати пакет таких документів:
- паспорт;
- довідку про реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (не подається громадянами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контрольний орган і мають відмітку в паспорті);
- довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
- фотокартку.

Видача платіжної картки, яка одночасно є пенсійним посвідченням, здійснюється установою АТ «Ощадбанк», зазначеною пенсіонером у заяві.

Телефони Контакт-центру Пенсійного фонду України:
0-800-503-753 (зі стаціонарних телефонів безкоштовно),
(044)281-08-70, 281-08-71
1 0

Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.