» » » Податкова: Про сплату земельного податку.

Податкова: Про сплату земельного податку.

Сплата земельного податку з фізичних осіб за 2016 рікІрпінське відділення Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області нагадує про сплату земельного податку.
Згідно до ст. 269 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI (далі -ПКУ) – платниками земельного податку є:
а) власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);
б) землекористувачі.

Відповідно до ст. 271 ПКУ, базою оподаткування є:
1) нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації;
2) площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

За приписами ст. 285 ПКУ, базовим періодом є календарний рік, який починається 1 січня і закінчується 31 грудня того самого року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв’язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки посеред року — із дня виникнення права власності та/або користування до 31 грудня звітного року).

Ставки встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад. Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право (п. 284.2 ПКУ).
Законодавчо встановлені пільги для фізичних осіб регламентовано ст. 281 ПКУ.

Відповідно до ст. 287.5 Податкового кодексу України податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
У разі виникнення питань щодо сплати земельного податку з фізичних осіб, звертатись до Ірпінського відділення Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області у вікно 15-17 тел. (04597) 60026.
0 0

Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.