» » В Бучі завершився Чемпіонат України з шахів - бліц-інтерв`ю з переможцями

В Бучі завершився Чемпіонат України з шахів - бліц-інтерв`ю з переможцями

В неділю, 29 травня, завершився Чемпіонат України з шахів до 12 років змаганнями в бліц. Юні шахісти приїхали до Бучі з усієї України, щоб виявити найсильнішого. У турнірі брали участь маленькі бучанці.Змагання проходили в літньому театрі Бучанського міського парку. Там були розміщені і шахові дошки для гравців, і місця для глядачів. Шахісти займали свої місця відповідно до жеребкування, яке проводилось з оглядом на їх рейтинг та успіхи в турнірі. Зокрема, чим більше очок було у шахіста, тим ближче він сидів до сцени. На самій же сцені мали за честь грати найкращі юні шахісти, а два найсильніші гравці кожного туру сиділи за електронною дошкою, яка демонструвала гру в онлайн-режимі.

Незважаючи на свій молодий вік, юні шахісти грали як справжні дорослі гросмейстери. Це були безкомпромісні гравці, які не вибачали помилок своїм суперникам і слідкували за кожним їх рухом. Наприклад, якщо відбувалось взяття фігури, і король цього гравця потрапляв під удар, тоді шахіст піднімав руку, і арбітр фіксував поразку опонента. Хлопці та дівчата були дуже сконцентровані, оскільки мали слідкувати не лише за грою, а і за турнірним положенням своїх найближчих переслідувачів.
Бліц або блискавичні шахи – це шахи з контролем часу в 3 хвилини на партію та + 2 секунди додавання за хід. Тут потрібно швидко думати та миттєво реагувати. А в день діти мали зіграти в 11 турах.

Подекуди нерви гравців не витримували, і на очах у них з’являлись сльози, а іноді особливо гарячих хлопців рознімали арбітри. Проте не менше, а навіть більше хвилювались батьки, коли слідкували за перемогами і поразками своїх дітей.
Навіть після завершення гри та фіксування результату, хлопці та дівчата не одразу залишали шаховий стіл, а продовжували аналізувати з суперником свою партію. Крім цього, вони зупинялись біля інших столів і з цікавістю спостерігали за перебігом подій у партіях лідерів. Потім, зустрівшись вже за межами ігрової зони зі своїми друзями, шахісти обговорювали між собою зроблені ходи.

Якщо серед дівчат лідер був виявлений ще на передостанньому турі, то хлопці тримали напругу до останнього ходу в турнірі. В останньому, 11 турі, за електронною дошкою зустрілись лідери, які мали по 8,5 очок – Придун Андрій та Мітусов Семен. В запеклій боротьбі саме Андрій вирвав перемогу.
Нам вдалося поспілкуватись з переможцями блискавичних шахів та взяти у них невеличке інтерв’ю.

Придун Андрій, 12 років, Львів.
– чемпіон України з рапіду та бліцу – брав участь лише в цих двох турнірах.
Спочатку хлопець не знав нічого про шахи, які дуже любив його дід. В 6 років Андрій пішов у клуб, зацікавився і почав займатись шахами. З того часу він присвячує вдосконаленню своєї гри 2 години на день. Андрієві дуже подобається ця гра, тому він самостійно підшукує тематичні книжки і дізнається нову інформацію.
Заняття цим видом спорту полегшує хлопцеві вивчення математики. Хоча він і не відмінник, проте добре розбирається і в інших дисциплінах.
Коли Андрій брав участь у Чемпіонаті України з шахів до 8 років, тренер відомого українського гросмейстера Василя Іванчука Віктор Савелійович Желяндінов підійшов до хлопця та почав з ним розбирати його партії. С тих пір у Андрія два тренери, які його загартовують перед всіма випробуваннями.
Перед турніром Андрій не очікував, що покаже такі високі результати, а під час партій він не давав хвилюванню вийти назовні і підходив зібраним до кожної гри.


Олексієнко Юлія, 11 років, Харків.
– чемпіонка України з блискавичних шахів – зайняла 3 місце з класики, та 7 з рапіду.
Юлія почала грати в шахи з 2 років після того, як її навчив тато. Спочатку вона брала участь лише у місцевих турнірах, а потім вже почала виступати у змаганнях більш високого рівня. Свою майстерність Юлія здобула, присвячуючи шахам 4-4,5 години на день. Незважаючи на такий графік, вона дуже успішна в навчанні, а її улюблений урок – природознавство. Також дівчина підтримує фізичну форму, роблячи щодня по 50 віджимань.
Загалом у неї 50 медалей, виграних у шахових турнірах, і це лише початок її здобутків.
Підсумовуючи весь турнір можна зауважити, що переможці класики, рапіду та бліцу виступили в усіх дисциплінах дуже сильно. Зокрема:


Мітусов Семен – чемпіон України з класичних шахів – зайняв 3 місце з блискавичних шахів та 7 місце з швидких.


Дзятко Євгенія – чемпіонка України з класичних та швидких шахів – зайняла 2 місце з блискавичних шахів.На закритті змагань був присутній мер міста Анатолій Федорук, який подарував переможцям турніру з блискавичних шахів по планшету. Також він висловив надію, що це не останнє шахове свято для міста Буча, зокрема в серпні наше місто може приймати один з етапів Чемпіонату України.
2 0

Марія Остапенко 
шахи фотофакт
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.