» » 29 травня у Бучі завершується Чемпіонат України з шахів

29 травня у Бучі завершується Чемпіонат України з шахів

2016 рік ознаменувався роком шахів в Україні, коли на початку березня місто Львів приймало матч за жіночу корону між українкою Марією Музичук та китаянкою Хоу Іфань. На двадцять днів місто Лева стало столицею шахів для всього світу. Звичайно, паралельно проходили й інші шахові турніри, зокрема відбіркові та півфінальні ігри серед юніорів.
Зокрема фінал Чемпіонату України з шахів проводиться в місті Буча з 18 по 29 травня. Дванадцять найкращих хлопців та дванадцять найкращих дівчат з усієї України віком до дванадцяти років приїхали в Бучу задля визначення чемпіона та чемпіонки. Кожен день вони грають по одній чи навіть дві класичні партії, в якій кожен юний шахіст має півтори години на роздуми з додаванням після кожного ходу до основного часу 30 секунд, а після сорока ходів – ще 30 хвилин.


Змагання проходять у готелі «Вікторія». 28-29 травня в Бучанському міському парку відбуваються турніри з швидких шахів та блискавичних шахів - бліцу, де братимуть участь не лише найтитулованіші спортсмени, а й всі юні шахісти, які висловили бажання і попередньо зареєструвались. Регламент швидких шахів – 10 хвилин + 5 секунд за зроблений хід, бліцу – 3 хвилини + 2 секунди.
Під час класичних партій гравцям заборонено контактувати з іншими людьми, окрім як з організаторами з приводу визначених питань. Перед грою юних шахістів також не варто відволікати, оскільки вони налаштовують себе психологічно на перемогу.

Після партій нам вдалося поспілкуватись з деякими юними спортсменами, які поділилися своїми шаховими історіями.

Мітусов Семен, 10 років, Краматорськ.
У 5 років старший брат навчив його грати в шахи, і з тих пір Семен присвячує цій грі від 2 до 4 годин щодня. Заняття цим видом спорту допомагають йому з математикою та читанням, тому ці шкільні уроки даються йому особливо легко.

Дзятко Євгенія, 12 років, Хмельницький.
Євгенія почала займатися шахами з 5 років. В цьому віці вона пішла в школу і записалась на шахову та футбольну секції. Щодня вона приділяє шахам 3-4 години, а це, в свою чергу, полегшує їй вивчення таких дисциплін, як мови та інформатика. Завдяки шаховим турнірам Євгенія змогла об’їздити всю Україну, побачити нові місця та познайомитись з різними людьми. І разом з цим вона – відмінниця у навчанні.
Для спортсменів немає вихідних і святкових днів, і своє день народження Євгенія провела за шаховим столом, спрямовуючи всі свої сили на перемогу в цьому Чемпіонаті.

Смірнов Максим, 11 років, Київ.

У 5 років Максима з шахами познайомив його дід, проте спочатку гра хлопцю не дуже сподобалась. Через деякий час він більше зацікавився шахами і почав приділяти їм увагу (діючий чемпіон світу з шахів також не одразу проявив свій інтерес до цієї гри, вважаючи її нудною). Максим тепер присвячує шахам по 1,5-2 години щодня.


Кельбас Анастасія, 12 років, Глухів.
У 5 років Анастасію зацікавив шахами її старший брат. З тих пір вона почала приділяти мінімум 3 години щодня цій грі під керівництвом мами-тренера. Завдяки шахам Анастасія добре розуміється у математиці та інших точних науках. А на самому турнірі її підтримує молодший братик, який, можливо, також стане відомим юним шахістом.


Білич Олексій, 11 років, Чернівці.
Олексій з 7 років почав займатись шахами, граючи, в основному, з комп’ютером та вивчаючи з його допомогою нові ходи. Пізніше він вступив у шаховий клуб і почав займатись шахами по 5-6 годин кожного дня и брати участь в 1-2 турнірах щомісяця. Такий насичений графік не перешкоджає Олексію бути одним з кращих в математиці та інших точних науках.


Бондар Дмитро, 11 років, Харків.
Тато-розрядник показав Дмитру, як грати в шахи, коли тому було 4,5 років. З тих пір хлопець вдосконалює свою шахову майстерність завдяки мережі Інтернет та у шаховій школі. Він приділяє шахам 4-5 годин на день, добре розбираючись при цьому в математиці та мовах. Дмитро буде брати участь також і в змаганнях з швидких та блискавичних шахів, хоча все одно віддає перевагу класиці. Хлопець займається також іншими видами спорту, щоб підтримувати себе в гарній фізичній формі і бути в змозі «висиджувати» довгі партії, які можуть тривати до шести годин.

Одного разу з ним трапилась курйозна ситуація, яка показала, наскільки небезпечно недооцінювати шахістів. Дмитро проходив повз турнік, біля якого стояли дорослі спортсмени. Хлопець підійшов до турніка та почав підтягуватись. До десятого підтягування чоловіки рахували, а потім просто в захваті дивились, як Дмитро вправлявся на турніку. Коли вже він закінчив, вражені глядачі запитали, яким спортом займається хлопець. У них були дуже здивовані обличчя, коли Дмитро відповів, що шахами.

Авдєєнко Ксенія, 12 років, Київ.
Ксенія почала займатись шахами з 6 років, і компанію їй в цьому складали тато та її брат. В тому ж віці вона записалась у шахову секцію. В ті дні, коли Ксенія не відвідує секцію, вона самостійно приділяє 1 годину шахам. Завдяки цим заняттям їй легше дають мови та математика. Ксенія не любить сидіти на одному місці, відволікаючись на сторонні речі, проте вона все одно обожнює шахи і показує хороші результати.

Верем’юк Вероніка, 9 років, Київ.
Вероніка почала грати в шахи з 4 років, після того як прочитала книгу Льюїса Керрола «Аліса в Задзеркаллі». Вона попросила маму показати їй гру, у якій Алісі довелось взяти участь, і з тих пір Вероніка почала активно займатись з тренером. Обігравши в шахи всіх своїх рідних, наймолодша учасниця турніру стала чемпіонкою Європи до 8 років. Вероніка приділяє шахам 2 години в день, і крім цього добре розуміється в математиці та мовах. Дівчина з цікавістю слідкувала за матчем Музичук-Іфань і навіть давала свої прогнози грі гросмейстерок.


Мелкумянц Олександр, 11 років, Київ.
Одного дня, коли Олександру було 6,5 років, він зайшов до татового кабінету, де побачив дошку з фігурами на ній. Тато став для Олександра першим тренером, показавши хлопцю основні ходи. Далі Олександр пішов у шаховий клуб, а потім – до шахової школи. Він вирішує різні задачі та аналізує позицію близько 1 години на день, якщо не відвідує шахову школу, де займається протягом 4 годин. В свої 11 років Олександр має в своєму активі 31 медаль, 7 кубків та 66 дипломів. Він є дворазовим чемпіоном Києва та віце-чемпіоном України серед юнаків до 10 років. Також Олександр підтримує себе у гарній фізичній формі, відвідуючи тричі на тиждень секцію боксу, а влітку ще й займаючись плаванням та катаючись на роликових ковзанах.

Всі юні шахісти відрізнялись один від одного. У декого було не по-дитячому сильне рукостискання та відкрита посмішка, а хтось сором’язливо червонів чи аналізував партії. Але дещо було спільне у всіх спортсменів – це гарне розуміння точних наук та мов, чудова пам’ять та логічне мислення і неймовірна впертість, цілеспрямованість та працьовитість, що проявлялось у їх довгих щоденних заняттях. Існує твердження, що необхідно присвятити якійсь справі 10 тисяч годин, щоб стати в ній майстром. Юні шахісти, незважаючи на свій молодий вік, вже перетнули цю планку. І можливо, що серед цих діалогів було записане інтерв’ю з майбутнім чемпіоном чи чемпіонкою світу.
1 0

Марія Остапенко 
шахи фотофакт
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.