» » Прокуратура: Закон «Савченко» в дії. З колонії звільняють 359 засуджених

Прокуратура: Закон «Савченко» в дії. З колонії звільняють 359 засуджених

Закон України «Про внесення змін до кримінального кодексу України (щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання)» набрав чинності з 24.12.2015року — Закон України № 838-VІІІ від 26.11.2015 .

Цим законом внесено зміни в частину п’яту статті 72 Кримінального кодексу України у новій редакції. Мета і завдання дії цього закону є:
- відновлення прав і законних інтересів людей, засуджених до позбавлення волі, права яких були значно обмежені під час утримання під вартою;
- сприяння зменшенню строків утримання в слідчих ізоляторах громадян, які знаходяться під слідством і судом;
- приведення у відповідність до міжнародних стандартів умов утримання під вартою;
- значне зменшення строків утримання осіб у слідчих ізоляторах.

Цим Законом відбулись внесення зміни до ст 72 КК України, а саме з’явилась нова частина до цього закону це — ч 5 ст 72 КК України: “Зарахування судом строку попереднього ув’язнення у разі засудження до позбавлення волі в межах того ж кримінального провадження, в межах якого до особи було застосовано попереднє ув’язнення, провадиться з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

Ірпінським відділом Києво-Святошинської місцевої прокуратури прийнято участь у понад 320 судових засіданнях вказаної категорії, які надійшли з Бучанської виправної колонії № 85 та Ірпінського виправного центру № 132.

За результатами розгляду вказаних клопотань у 69 засуджених закінчено строк відбування покарання та їх звільнено із місць відбування покарання, з яких за умисне вбивство - 8 чоловік, нанесення тяжких тілесних ушкоджень - 15 чоловік, пов’язаних із незаконним обігом наркотичних засобів – 16 чоловік, грабежі та розбійні напади – 25 чоловік та інші.


359 засудженим скорочено строк відбування покарання, з яких за умисне вбивство - 18 чоловік, нанесення тяжких тілесних ушкоджень - 34 чоловік, пов’язаних із незаконним обігом наркотичних засобів – 74 чоловік, грабежі та розбійні напади – 67 чоловік та інші.

14 засудженим відмовлено у задоволенні клопотання про зарахування строку попереднього ув’язнення у строк відбування покарання.

На черзі розгляду клопотань вищевказаної категорії знаходиться ще понад 370 засуджених, які відбувають покарання у Бучанській виправній колонії № 85 та Ірпінському виправному центрі № 132.
0 0

Прокуратура міста Ірпеня 
законодавство
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.