» » У Бучі діють Правила утримання домашніх собак та котів

У Бучі діють Правила утримання домашніх собак та котів

На останній сесії Бучанської міської ради було затверджено Програму поводження з безпритульними тваринами в місті Буча на 2016-2019 роки.

Основні джерела фінансування заходів Програми відбуватимуться за кошти місцевого бюджету, обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.
Існує проблема, пов'язана із зростанням чисельності безпритульних тварин, яка повинна бути вирішена. Комплексний та науково обґрунтований підхід до вирішення проблеми полягає у двох напрямках роботи.
З одного боку це регулювання чисельності безпритульних тварин, а з другого боку - забезпечення належних умов утримання домашніх тварин та поводження з ними. У такій роботі повинні бути об`єднані зусилля як громадськості, так і представників державних структур.

Програма у своїй основній частині базується на ідеї стерилізації тварини.
Координацію діяльності та систематичний контроль за виконанням передбачених Програмою заходів, ефективним та цільовим використанням коштів її виконавцями здійснює Інспекція з благоустрою Бучанської міської ради.

У прийнятих документах передбачено, що власники домашніх тварин зобов’язані утримувати їх згідно з біологічними особливостями, гуманно поводитися з твариною, не залишати її без догляду, їжі і води.

При цьому супроводжувати домашню тварину може особа, яка досягла 14-річного віку.
Під час вигулу собакам треба одягати намордник та тримати її на повідку.

Серед норм – прибирати екскременти за своїми тваринами (ця вимога не поширюється на власників собак-поводирів).

Цими правилами забороняється перебувати з собаками на стадіонах, пляжах, спортивних і дитячих майданчиках, на території шкільних та дошкільних закладів, ринках, купати собак у водоймищах у місцях масового купання людей, інших громадських місцях, де тварини можуть заподіяти шкоду людям чи іншим тваринам.


Рекомендовано обмежити повідки для собак довжиною 1, 2 метри, а прибирання екскрементів тварини проводити до сміттезбірників (в під’їздах, ліфтах, на сходових площадках, асфальтних доріжках, парках, вздовж дороги і т.д.).

За порушення вимог Правил та законодавства про утримання домашніх тварин в місті винні особи несуть кримінальну, адміністративну та цивільно-правову відповідальність згідно із законодавства:
- порушення правил утримання собак і котів тягне за собою попередження або накладання штрафу: на громадян – від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходу громадян, на посадових осіб у розмірі від 3 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходу громадян (ст. 154).

Невдовзі всі ветеринарні клініки та ветеринарні лікарі (приватних та державних) м. Буча проводитимуть обов’язкову реєстрацію домашніх тварин (собак та котів) у електронну базу що буде створена інспекцією з благоустрою міста спільно із ГО «Центр захисту тварин» та вакцинацію всіх тварин від сказу.
5 1

Прес-служба Бучанської міської ради 
тварини
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.