» » » Зміни у пенсійному забезпеченні педагогічних, медичних працівників

Зміни у пенсійному забезпеченні педагогічних, медичних працівників

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» №911 від 24.12.2015, зміни у пенсійному забезпеченні педагогічних, медичних працівників і працівників соціального захисту, які мають право на пенсію за вислугу років.
До зазначених змін у законодавстві і чоловіки, і жінки виходили на пенсію незалежно від віку. Умовою для цього була наявність необхідного спеціального стажу роботи, також така пенсія призначалась за умови звільнення з посади, що давала право на пенсію за вислугу років. Відтепер і для них встановлено пенсійний вік.
Спеціальний стаж залишено без змін (з 1 квітня 2015 року спецстаж вже було підвищено). Починаючи з січня 2016 року, на пенсію виходитимуть після досягнення встановленого пенсійного віку (залежить від дати народження особи). При цьому і чоловікам, і жінкам встановлено єдиний вік виходу на пенсію – 55 років. Однак пенсійний вік збільшуватиметься поступово – від 50 до 55 років.

Водночас збережене право виходу на пенсію за вислугу років незалежно від віку особам, які в період до 1 січня 2016 року вже мали вислугу років на відповідних посадах не менше:
на 1 квітня 2015 року – 25 років;
на 31грудня 2015 року – 25 років 6 місяців.

Перелік закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затверджений постановою Кабінету Міністрів України №909 від 04.11.1993 (зі змінами, внесеними постановою КМУ №529 від 29.07.2015).
Спеціальний стаж обчислюється за даними трудової книжки. У разі якщо із записів трудової книжки неможливо зробити такий висновок, до районного (міського) управління Пенсійного фонду додатково надається уточнювальна довідка закладу (установи).
Також під час вирішення цього питання можуть бути проаналізовані інші документи (Положення про заклад, структуру, штатні розписи тощо).
Зарахування до спеціального стажу часу навчання у навчальних закладах чинним пенсійним законодавством України не передбачене.
Пенсії за вислугу років і після досягнення пенсійного віку призначаються після звільнення з роботи, яка дає право на цю пенсію. Розмір пенсій за вислугу років визначається за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Під час обчислення пенсії застосовується алгоритм, за яким визначається пенсія за віком.
0 0

Управління Пенсійного фонду України у місті Буча Київської області 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.