» » » Пенсійний фонд: Про пенсію за вислугу років

Пенсійний фонд: Про пенсію за вислугу років

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» №911 від 24.12.2015, зміни торкнулись осіб, які працюють на посадах, що дають право на пенсію за вислугу років.

Змінами, внесеними до Закону України «Про пенсійне забезпечення» (далі – Закон 1788), що набули чинності у зв’язку з ухвалою даного Закону (№911), встановлено пенсійний вік працівникам льотного і льотно-випробного складу авіації, працівникам освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення, артистам. Тобто тим працівникам, яким пенсія за вислугу років призначалась незалежно від віку, а лише за умови наявності необхідної кількості спеціального стажу (з квітня 2015 відповідно до Закону України №213 від 02.03.2015, кількість необхідного для призначення пенсії за вислугу років спецстажу поступово збільшується (на 6 місяців щороку)).

Відповідно до змін, внесених до пункту «а» статті 54 Закону 1788, працівники льотного і льотно-випробного складу матимуть право на пенсію за вислугу років після досягнення 50-річного віку.

До досягнення 50-річного віку право на пенсію за вислугу років мають працівники льотного і льотно-випробного складу, за наявності вислуги років на цих посадах станом на 1 квітня 2015 не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок, та ті, що в період до 1 січня 2016 року мали вислугу років на відповідних посадах: чоловіки не менше 25 років 6 місяців, а жінки не менше 20 років 6 місяців.

Тобто незалежно від дати народження, якщо особи з числа льотного і льотно-випробного складу на зазначені дати вже мали вказану вище кількість спеціального стажу, їм, як і раніше, пенсії за вислугу років призначатимуть незалежно від віку, але, все ж таки, за умови звільнення з роботи за спеціалістю, що дає право на пенсію за вислугу років.
Якщо ж потрібний стаж станом на зазначені дати відсутній, пенсію за вислугу років призначатимуть у разі досягнення пенсійного віку.
Зазначені працівники, звільнені від льотної роботи за станом здоров’я (через хворобу), за наявності вислуги років, що не більш ніж за п’ять років менше від тривалості, передбаченої вище, мають право на пенсію пропорційно до відпрацьованого часу.
Перелік посад працівників льотного складу, порядок обчислення строків вислуги років для призначення їм пенсій, а також порядок призначення і виплати пенсій льотно-випробному складу затверджено постановою Кабінету Міністрів України №418 від 21.07.1992.
0 0

Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.