Буча новини міста, Буча сайт » статті і публікації » статті » Міцний імунітет - запорука здоров’я

Міцний імунітет - запорука здоров’я

Щорічно 1 березня відзначається «Всесвітній день імунітету». Цей день став відзначатися спочатку медичною громадськістю за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) з 2002 року. Мета цього дня, укладена в залученні широкої громадської уваги до проблем, пов’язаних з поширеністю різних імунних захворювань, а також зі збереженням та зміцненням імунітету в цілому.
Імунітет (лат. вільний, захищений) — це сукупність захисних механізмів, які допомагають організму боротися з чужорідними чинниками: бактеріями, вірусами, сторонніми тілами тощо. У вузькому значенні - несприйнятливість організму до інфекційних та неінфекційних агентів та речовин: бактерій, вірусів та інших продуктів, які чужі для організму. Загалом — здатність організму підтримувати нормальне функціонування під впливом зовнішніх факторів. Розрізняють вроджений і набутий імунітет. Вроджений імунітет передається спадково, як і інші генетичні ознаки. Набутий імунітет (може бути активно або пасивно набутим) виникає внаслідок перенесеної хвороби або вакцинації і спадково не передається.
Початок весни - приємна і довгоочікувана пора року, коли природа навколо нас починає оживати, але не варто забувати про те, що наш імунітет напружено працював цілу зиму, отже напередодні нового періоду не менш серйозних випробувань варто його підкріпити.


БЕРЕЖІТЬ СВІЙ ІМУНІТЕТ, БО ЦЕ ВАШЕ ЗДОРОВ'Я


Організм людини — дуже складний, взаємопов’язаний і постійно взаємодіючий механізм. Всі деталі виконують свою унікальну функцію, дозволяючи нам жити, добре себе почувати і успішно захищатися від різних захворювань. А найголовніший наш союзник у боротьбі проти шкідливих мікроорганізмів —імунітет.
Імунітет виконує в організмі неймовірно важливу роль — оберігає нас від інфекцій, вірусів і мікробів. Це ціла система, що підтримує в нас здоров’я, бадьорість і витривалість. У одних людей імунітет міцніший з народження, і навіть у люті епідемії вони легко уникають хвороби. Деякі ж буквально з народження не припиняють хворіти, підхоплюючи будь-яку болячку.

Причини зниження імунітету

Причин погіршення імунітету може бути декілька:
• вроджені (генетичні або спадкові) зміни,
• критичні гормональні періоди,
• посттравматичні стани,
• крововтрати,
• хронічні хвороби,
• виснаження,
• отруєння та інфекційні хвороби і т.д.

Придушувати і руйнувати імунітет можуть:
• стреси (особливо, хронічні),
• тривалі хронічні інфекційні захворювання,
• гіподинамія,
• нерегулярне і одноманітне харчування,
• зловживання лікарськими препаратами та ін.

Ознаками порушення імунітету можуть бути:

• алергії,
• часті застуди (ГРВІ або ГРЗ),
• поява хронічних повторюваних і важко виліковних захворювань.

Таким чином, несприятлива екологія, нездоровий спосіб життя, стреси та інші неприємні фактори призводять до того, що навіть сильний імунітет з часом стає більш вразливим. Крім того, мікробам, вірусам і бактеріям, які ми так ретельно виганяємо зі свого життя, нічого іншого не залишається, як мутувати, пристосовуючись до нових умов і нових ліків. Тому замість того, щоб думати, який арсенал ліків закупити перед початком сезону простудних епідемій, краще подумати про те, як підвищити опірність організму.

Як підвищити імунітет?

На жаль, у більшості жителів великих міст імунітет ослаблений через погану екологію, неправильне харчування, малу рухливість і нестачу свіжого повітря. Імунітет також може знижуватися в сезонні загострення захворювань. У цей час підвищується ризик захворіти гострою респіраторною вірусною інфекцією, грипом, ангіною і т. д. Через зниження захисних функцій нашого організму ми починаємо частіше хворіти, довше одужувати, починається хронічна втома. Питання «як підвищити імунітет?» стає особливо актуальним.

Свій імунітет можна і потрібно підтримувати в хорошій формі. Для цього необхідно дотримуватися ряду простих правил:

1. Частіше бувати на свіжому повітрі, здійснювати прогулянки в лісі або в парку. Звичайно, у великому мегаполісі важко знайти місце далеко від галасливих автомобілів і брудних вулиць, але якщо задатися метою, можна виявити оазиси хорошої екології навіть у дуже загазованому місті.

2. Стежити за своїм раціоном — свіжі фрукти та овочі, а також каші повинні постійно бути присутніми в меню. Також важливо не переїдати, зменшити кількість жирної, борошняної і смаженої їжі. Приймати їжу слід 3-5 разів на день, невеликими порціями, обов’язково снідаючи.

3. Займатися фізичними навантаженнями. Почати можна з легкої ранкової гімнастики, поступово переміщаючись у бік більш інтенсивних навантажень. Чудово було б привчити себе до ранкових пробіжок на свіжому повітрі.

4. Ворог всього нашого організму — це стрес. Тому необхідно намагатися зберігати максимально позитивний настрій, більше думати про хороше, частіше посміхатися. Психологи впевнені, що оптимізм — краща профілактика будь-якого захворювання!

5. Хороший сон. Постійне недосипання призводить до збою роботи організму в цілому, тому варто раніше ввечері встати з-за телевізора або комп’ютера і вчасно лягти спати. Здоровий сон — запорука не лише гарного самопочуття, але й гарного настрою, продуктивної роботи і більш цікавого та різноманітного відпочинку.

Дотримуючись цих нехитрих рекомендацій, ми допоможемо повноцінно виконувати свої функції не тільки імунній системі, а й організму в цілому. Також варто подумати про те, як підтримати свій організм допоміжними засобами — сучасний ринок пропонує безліч вітамінів і імуностимулюючих препаратів. Перед початком прийому вітамінів, звичайно ж, слід проконсультуватися з лікарем, здати певні аналізи — це допоможе підібрати комплекс саме тих вітамінів, яких у даний момент не вистачає організму для повноцінної роботи.


Варто звернути увагу!

Багато хто зміцнює свій організм за допомогою загартовування холодною водою, однак не варто захоплюватися такими радикальними методами — це великий стрес для організму, можуть початися різні запальні процеси. Більш ефективним і щадним рішенням стане контрастний душ. Він зміцнює не тільки імунну систему, але й стінки судин, а також привчає нас як до низької температури, так і до її перепадів, що надзвичайно важливо в холодну пору року.
Часник і цибуля славляться своїми цілющими властивостями. Але необхідно пам’ятати, що велика кількість цих продуктів у раціоні може призвести до подразнення шлунково-кишкового тракту. Крім того, людина — істота соціальна, а вживання великої кількості «ароматних» продуктів не сприяє встановленню успішної комунікації між людьми.

Важливо не «переборщити» з прийомом будь-яких вітамінів — наслідки їх передозування іноді набагато страшніші від недоліку того або іншого вітаміну в організмі.

Не варто забувати регулярно відвідувати лікарів, на ранніх стадіях усі хвороби лікуються набагато простіше. Намагайтеся максимально уникати стресових ситуацій, а якщо неприємне щось уже трапилось, поставтеся до цього з гумором, пам’ятаючи, що все погане обов’язково закінчиться.

Для отримання максимального захисту від хвороб варто комбінувати здоровий спосіб життя і прийом ефективних препаратів, що зміцнюють імунітет. У цьому випадку хвороби і супутня їм проблема «як підвищити імунітет?» обійдуть Вас стороною.

Бажаю Вам міцного здоров’я.
Леся ДЯЧЕНКО,
заступник головного лікаря
Бучанської міської поліклініки


За даними комунального закладу
Київської обласної ради «Київського обласного центру здоров’я»
2 0

ІМУНІТЕТ, ЗДОРОВ'Я, ВАКЦИНАЦІЯ
 Інші новини по темі:
Ліквідуємо прогалини в імунізації

Ліквідуємо прогалини в імунізації

статті і публікації
Профілактика інфекційних захворювань у дітей

Профілактика інфекційних захворювань у дітей

Буча та регіон
МОЗ: Як відрізнити грип від ГРВІ та коли викликати екстрену допомогу

МОЗ: Як відрізнити грип від ГРВІ та коли викликати екстрену допомогу

Суспільство
ІНСТРУКЦІЯ  з організації харчування дітей

ІНСТРУКЦІЯ з організації харчування дітей

законодавтство
У Гостомелі безкоштовно тестують на наявність антитіл до коронавірусу

У Гостомелі безкоштовно тестують на наявність антитіл до коронавірусу

Буча та регіон
4 лютого - Всесвітній день боротьби проти раку

4 лютого - Всесвітній день боротьби проти раку

статті і публікації
4 лютого: Всесвітній день боротьби проти раку

4 лютого: Всесвітній день боротьби проти раку

статті
Міфи про коронавірус: Група ризику лише старі, треба носити маску, ібупрофен шкодить

Міфи про коронавірус: Група ризику лише старі, треба носити маску, ібупрофен шкодить

Буча та регіон
Лікарська таємниця під час пандемії

Лікарська таємниця під час пандемії

Суспільство
Авітаміноз: Симптоми, профілактика, лікування

Авітаміноз: Симптоми, профілактика, лікування

статті
До та після вакцинації. Що варто знати батькам

До та після вакцинації. Що варто знати батькам

Буча та регіон
28 липня: Всесвітній день боротьби з гепатитом

28 липня: Всесвітній день боротьби з гепатитом

статті і публікації
Значення рентгенологічного обстеження органів грудної клітки в ранній діагностиці пухлин легень

Значення рентгенологічного обстеження органів грудної клітки в ранній діагностиці пухлин легень

статті
Який хліб корисніший: житній чи пшеничний?

Який хліб корисніший: житній чи пшеничний?

статті
28 липня - Всесвітній день боротьби з гепатитом

28 липня - Всесвітній день боротьби з гепатитом

статті і публікації
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 370 днів з дня публікування.