» » Робота прокуратури зі зверненнями громадян

Робота прокуратури зі зверненнями громадян

У 2015 році до прокуратури міста Ірпеня Київської області надійшло 1256 звернень, з яких понад 700 вирішено по суті.

У зв’язку зі змінами у законодавстві щодо здійснення органами прокуратури функції нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянина виключно у формі представництва, до органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, органів державного нагляду та контролю скеровано для розгляду 515 звернень (кожне третє).

Разом з цим, у 2015 році змінено законодавчий порядок звернення прокурорів з позовами до суду, зокрема обмежено категорію громадян, інтереси яких прокурор представляє в суді, створено центри вторинної правової допомоги, змінено порядок звернення до суду в інтересах держави, встановлено судовий збір за подачу позовів до суду.

За напрямками прокурорської діяльності найбільше скарг вирішено з питань досудового розслідування – 404, що становить 55% від усіх вирішених, з яких кожне друге стосувалось оскарження дій та рішень слідчих органів внутрішніх справ (тепер – Національної поліції України).
З питань представництва інтересів громадян та держави в судах вирішено близько 20 звернень.
З питань нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства вирішено 34 звернення, з яких 12 звернень в’язнів з особистого прийому керівництва в установах відбування покарань.

Упродовж 2015 року прокурорами забезпечено право 330 громадян на особистий прийом. Керівництвом прокуратури для оперативного реагування на порушення конституційних прав громадян здійснено 25 виїзних прийомів за місцем їх роботи і проживання.
Прокуратурою і надалі приділяється постійна увага розгляду і вирішенню звернень та реальному поновленню конституційних прав громадян.
0 0

Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.