» » Ірпінська Держсанепідслужба: Хвороба, викликана вірусом Зіка

Ірпінська Держсанепідслужба: Хвороба, викликана вірусом Зіка

За даними Держсанепідслужби України спостерігається поширення хвороби, викликаної вірусом Зіка у Латинській Америці й країнах Карибського басейну. Ситуація, що склалася у Бразилії та Французькій Полінезії в 2015 році, є надзвичайною в галузі громадського здоров”я, що має міжнародне значення.

Вірус Зіка передається людям при укусах заражених комарів роду Aedes, що живуть у тропічних регіонах. Ці ж комарі є переносниками збудників лихоманки Денге, Чикунгуньи й жовтої гарячки.

Інкубаційний період хвороби, викликаної вірусом Зіка, точно не відомий, але, імовірно, становить кілька діб. Симптоми захворювання: підвищення температури тіла, висипання на шкірі, коньюнктивит, біль у м”язах і суглобах, нездужання й головний біль. Ці симптоми зазвичай є слабко вираженими й зберігаються протягом 2-7 днів.

На даний час триває дослідження потенційного зв”язку між вірусом Зіка у вагітних жінок і мікроцефалією у народжених ними дітей. До появи додаткових даних вагітні жінки, що планують вагітність, повинні проявляти особливу обачність для захисту від укусів під час відвідування країн, де відбувається передача вірусу Зіка, або, без крайньої необхідності, утриматися від поїздок до країн Латинської Америки до стабілізації епідемічної ситуації в регіоні.
Водночас, ВООЗ не рекомендує вводити обмеження на поїздки та торгівлю з країнами, де відбувається передача вірусу Зіка.

Особам, що подорожують до ендемічних регіонів, необхідно використовувати репеленти, носити одяг (бажано світлих тонів), що закриває як можна більшу частину тіла, застосовувати фізичні бар’єри, таки як сітки, закриті двері й вікна.. Крім цього важливо позбуватися місць можливого розмноження комарів, у разі їх наявності, проводити дезінсекційні заходи.

Обов”язкову увагу необхідно звернути юридичними та фізичними особами, що надають туристичні послуги, подорожуючих до країн, де є загроза передачі вірусу Зіка, щодо інформування про епідемічну ситуацію в країні перебування, можливого ризику та наслідків інфікування збудниками трансмісивних хвороб заходів індивідуальної профілактики.

При появі перших ознак симптомів захворювання невідкладно звертатися за медичною допомогою.
0 0

Ірпінське міжрайонне управління Головного управління Держсанепідслужби у Київській області 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.