» » » Як платити лише за фактично спожитий газ?

Як платити лише за фактично спожитий газ?

Для того, щоб сума в рахунку за газ повністю відповідала спожитому об'єму газу, споживач повинен протягом п'яти діб після завершення звітного періоду (з 1 по 5 число наступного місяця включно) надати інформацію про фактичні покази лічильника газу станом на кінець звітного місяця.

На це у своєму роз'ясненні щодо проблем нарахування та сплати за газ для побутових споживачів звертає увагу Міністерство енергетики і вугільної промисловості України.

Так, надати інформацію про фактичні покази лічильника газу можна у кілька способів:
1) зателефонувати Оператору газорозподільчих мереж;
2) написати йому електронного листа;
3) внести дані в «особистому кабінеті» на сайті.;
4) внести покази у квитанцію чи в абонентську книжку.
І відповідно сплатити за газ.
Що відбувається, якщо до 5 числа не внести дані?
Постачальник виставить рахунок виходячи з об’єму споживання, розрахованого шляхом множення річного споживання абонента за останні 12 календарних місяців на місячний коефіцієнт, встановлений кодексом мереж для групи споживання абонента. Дані в такому рахунку можуть відрізнятися (і в плюс, і в мінус) від реально спожитих за розрахунковий період. Це пов’язано як зі зміною споживання природного газу кожним домогосподарством з року в рік, так і з застосуванням середнього (типового) місячного коефіцієнту, затвердженого кодексом мереж. Правила нарахування можна побачити в додатку 1 та додатку 2.
Якщо виникне переплата, гроші будуть використані для оплати наступного місяця.
Чи повинен споживач здійснювати обов’язкову передоплату за газ, авансом?
Ні, не повинен. Інформація про те, що побутовим споживачам можуть нараховувати обов’язкові авансові платежі за газ не відповідає дійсності. Споживач має право сплачувати тільки за спожиті об'єми газу, і ні копійки більше.
Сплачує споживач або за лічильником або за плановими величинами середньомісячного споживання в опалювальний або між опалювальний період Як йому зручніше.
Споживач має право сплатити авансом, але не зобов’язаний цього робити. Сплата авансом - лише тоді, коли споживачу зручно робити саме так. Це його рішення, заборона на авансові платежі відсутня.
Як сплачують об’єднання співвласників багатоквартирних будинків?
Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), які заключають договори на постачання газу працюють вже як юридичні особи. На них розповсюджуються ті самі правила сплати рахунків. що і на промислових споживачів. Теоретично постачальник може вимагати в ОСББ передоплату.
Проте, Міністерство енергетики та вугільної промисловості звернулося з проханням до постачальників не застосовувати практику авансування для ОСББ, оскільки мешканці будинків будь-яких форм власності повинні мати однакові права і сплачувати за фактично спожитий газ. Міненерговугілля також звернулося до НКРЕКП з проханням ініціювати розробку змін до Кодексу мереж, скерованих на захист споживачів.
Що змінилося?
У листопаді 2015 р. набрало чинності вторинне законодавство щодо реформи ринку природного газу. У зв’язку з цим, на зміну тристоронньому типовому договору про надання населенню послуг з газопостачання затверджено окремі форми публічного договору постачання природного газупобутовим споживачам (Постанова НКРЕКП №2500 від 30.09.2015 р.) та договору розподілу природного газу (Постанова НКРЕКП №2498 від 30.09.2015 р.).
Незважаючи на це, до 01 квітня 2016 р. постачальники природного газу зі спеціальними обов’язками для зручності побутових споживачів забезпечують друк та доставку одного рахунку за надані послуги з газопостачання. Завдяки цьому:
- споживач не сплачує банку чи іншій фінансовій установі подвійну комісійну винагороду за прийняті платежі;
- за розрахунковий період нарахування, у т.ч. за пільговою ціною (визначеною КМУ на період із 01.10.15 до 31.03.16 )3,60 грн., пільги та субсидії, визначення сальдо розрахунків проводиться узагальнено по одному особовому рахунку споживача, відкритому на одне домоволодіння;
- споживач не чекає на отримання двох платіжних документів, строк доставки яких може бути різним.
В Європі споживач платить окремо за мережі а окремо за газ – тоді з'являється можливість конкуренції за постачальника. Вже скоро побутові споживачі в Україні теж зможуть обирати постачальника газу. Це передбачено Законом України «Про ринок природного газу».
1 0

Закон і Бізнес, www.zib.com.ua 
Київоблгаз
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.