» » » Вимагають гроші для порятунку рідних? ДЗВОНІТЬ 102 !

Вимагають гроші для порятунку рідних? ДЗВОНІТЬ 102 !

Одним із найпоширеніших видів шахрайства є вимагання грошей для порятунку рідних. Коли в біду потрапляє близька людина, то кожен здатний зробити все, щоб допомогти родичу. На цьому й будується злочинна схема, яка досить вдало спрацьовує та приносить шахраям суттєвий прибуток.

Зазвичай, зловмисники, вигадавши чергову байку, телефонують обраній жертві в нічний час або вранці на мобільний чи домашній телефон, представляються працівниками поліції та повідомляють, що близька їй людина потребує допомоги: знаходиться в поліції. І щоб допомогти, необхідно перерахувати певну суму грошей на вказаний усно чи через смс-повідомлення номер телефону шляхом поповнення рахунку, або перерахувати гроші на рахунок через банківський термінал, або приїжджають особисто і забирають кошти.

Тож, якщо вам телефонують незнайомці, не панікуйте, не впадайте у відчай, не спішіть шукати та позичати гроші. Уточніть в якому саме відділі поліції знаходиться ваш родич та запитайте ім'я, прізвище, звання і посаду особи, яка телефонує, після чого передзвоніть в поліцію (телефон чергової частини «102») і перевірте інформацію, яка у Вас є, а також зателефонуйте своїм рідним та близьким (про яких йшла мова), навіть якщо Вас запевнили, що телефонувати не варто, адже родич не зможе відповісти.

Також, будьте обачними, купуючи товари через Інтернет-магазини за системою передоплати коштів за замовлений товар. Все це дає умови для шахраїв не дотриматись угоди покупки. Кількість таких випадків зростає з кожним днем. Попередженням даного виду шахрайства є проведення розрахунку тільки після того, як Ви отримаєте товар і впевнитесь, що він відповідає вашому бажанню й якості.

Останнім часом шахраї все частіше почали видавати себе за представників різних професій аби увійти в довіру жертві та проникнути до її помешкання. Здебільшого, саме самотні та довірливі пенсіонери стають жертвами таких шахраїв. Зловмисники приходять до пенсіонерів під приводом оформлення документів для соціальних виплат або допомоги, пільгових путівок, святкових наборів, придбання продуктів за спеціальними цінами та надання медичних послуг на дому. Інколи, вони пропонують для термінового оформлення необхідної документації внести передоплату, щоб гарантувати отримання обіцяного. Довірливі літні люди самі віддають гроші шахраям і терпляче чекають потім міфічних виплат або послуг.

Якщо незнайомі прийшли без вашого виклику — це привід бути пильними. Наявність білого халату, уніформи чи валізи з інструментами ще не доказ того, що перед вами справжній представник професії. Обов‘язково перевірте у гостя документи та запитайте, у якій організації працює. Не полінуйтеся зателефонувати до названого підприємства та уточнити і дізнатися чи дійсно до вас направляли такого фахівця. Також, у кожного пенсіонера на видному місці повинні бути записані номери телефонів комунальних служб, районної лікарні, органів соцзахисту, пенсійного фонду та поліції.

Пам'ятайте, Ви повинні завжди і в усьому бути уважними, щоб не стати жертвою чергової кримінальної історії. Які б заходи застереження не проводили правоохоронці, на сьогоднішній день надійнішого захисту від шахраїв, ніж обережність, уважність та холодний розум кожного з нас, просто не існує. Не довіряйте незнайомцям та перевіряйте інформацію.

Якщо ви все-таки стали жертвою будь-якого кримінального проступку чи правопорушення телефонуйте в поліцію за номером «102». Дзвоніть негайно. Можливо, завдяки саме вашій інформації шахраїв вдасться швидше затримати «на гарячому» і вберегти таким чином від їх злочинних діянь інших людей.
0 0

Головне управління Національної поліції в Київській області 
МВС кримінал
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.