Буча новини міста, Буча сайт » Бучанська податкова інспекція » Публікації » Податкова: Де письмово отримати податкову консультацію

Податкова: Де письмово отримати податкову консультацію

Куди слід звертатись платнику податків для отримання письмової податкової консультації?
Відповідно до п.п. 14.1.172 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова консультація - допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування нарахування та сплати податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган.

Пунктом 52.4 ст. 52 ПКУ встановлено, що консультації, крім узагальнюючих, надаються:
- в усній формі - контролюючими органами;
- у письмовій або електронній формі - контролюючими органами в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, та підлягають обов’язковому розміщенню на сайті контролюючого органу, який надав консультацію, протягом 10 календарних днів після дня їх надання без зазначення найменування (прізвища, ім’я, по батькові) платника податків та його податкової адреси.

Відповідно до п. 41.1 ст. 41 ПКУ, контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.

Отже, податкові консультації у письмовій формі мають право надавати ДФС, Головні управління ДФС у областях, м. Києві та Міжрегіональне головне управління ДФС - Центральний офіс з обслуговування великих платників. Будь-які державні податкові інспекції мають право надавати податкові консультації виключно в усній формі.
0 0

Ірпінська ОДПІ 
 Інші новини по темі:
Правові наслідки застосування податкових консультацій

Правові наслідки застосування податкових консультацій

законодавтство
Новий порядок надання податкових консультацій з 1 квітня 2017 року

Новий порядок надання податкових консультацій з 1 квітня 2017 року

Публікації
Податкова буде оприлюднювати інформацію про боржників із зазначенням прізвища

Податкова буде оприлюднювати інформацію про боржників із зазначенням прізвища

Публікації
Податкова: Що треба знати, готуючись до перевірки

Податкова: Що треба знати, готуючись до перевірки

Публікації
Ірпінська ОДПІ консультує з питань сплати земельного податку

Ірпінська ОДПІ консультує з питань сплати земельного податку

Публікації
Податкова: Про анулювання реєстрації юридичної особи

Податкова: Про анулювання реєстрації юридичної особи

Публікації
Як отримати довідку про відсутність заборгованості з платежів

Як отримати довідку про відсутність заборгованості з платежів

Публікації
Податкова інформує

Податкова інформує

Публікації
Податкова затвердила 33 узагальнюючі податкові консультації

Податкова затвердила 33 узагальнюючі податкові консультації

Публікації
Відстрочення, розстрочення та реструктуризацію грошових зобов’язань та/або податкового боргу

Відстрочення, розстрочення та реструктуризацію грошових зобов’язань та/або податкового боргу

Публікації
Податкова: Як звірити данні щодо плати за землю

Податкова: Як звірити данні щодо плати за землю

Публікації
Податкова: Про електронний цифровий підпис

Податкова: Про електронний цифровий підпис

Публікації
Податкова: Cтавки місцевих податків та зборів

Податкова: Cтавки місцевих податків та зборів

Публікації
Податкова: Новації до законодавства про ЕСВ

Податкова: Новації до законодавства про ЕСВ

Публікації
Як підприємець може отримати довідку про доходи

Як підприємець може отримати довідку про доходи

Публікації
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 370 днів з дня публікування.