» » Ірпінська прокуратура: Ірпінській школі №3 повернуто приміщення

Ірпінська прокуратура: Ірпінській школі №3 повернуто приміщення

Завдяки втручанню прокуратури м. Ірпеня Ірпінській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 3 буде повернуто приміщення, яке необхідне їй для організації навчально – виховного процесу.

Ірпінська прокуратура: Ірпінській школі №3 повернуто приміщенняПрокуратурою особлива увага приділяється захисту прав дітей та держави в освітній сфері. У зв’язку із цим, систематично проводиться моніторинг законності передачі майна навчальних закладів усіх рівнів в оренду не для освітніх потреб. За наслідками такого моніторингу встановлено, що низку приміщень загальноосвітніх навчальних закладів місцеві органи виконавчої влади та місцевого самоврядування надали в оренду юридичним особам для використання не за призначенням, що є порушенням вимог ст. 63 Закону України «Про освіту».

Так, Господарським судом задоволено позов прокуратури міста Ірпеня в інтересах держави про визнання недійсним договір оренди нерухомого майна, що належить до комунальної власності, укладений 01.04.2010 між відділом освіти Ірпінської міської ради Київської області та ВАТ «Укртелеком» та визнання недійсною додаткову угоду від 22.05.2013 за № 3 до договору оренди від 01.04.2010 за № 945-32, укладену між відділом освіти Ірпінської міської ради Київської області та ПАТ «Укртелеком».

В даному позові ішлось про частину приміщення Ірпінської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3, площею 62,2 м. кв. та вартістю 207 тис.грн., яке відділом освіти Ірпінської міської ради за договором оренди нерухомого майна, що належить до комунальної власності було передано в користування ПАТ Укртелеком».

Однак з’ясувалось, що ця угода є протиправною, оскільки суперечила встановленому законом порядку передачі в оренду майна комунальної власності.
Більше того, тривалий час у цій орендованій частині будівлі школи, де відповідно до технічного плану навчального закладу, мав розміщуватись клас продовженого дня, ПАТ «Укртелеком» розміщувало телефонну станцію. Хоча законом передбачено використання такого майна із цільовим призначенням, пов’язаним лише з навчально - виховним процесом. І це в той час, коли середня наповнюваність класів в Ірпінській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 3 становило понад 33 учня, що в свою чергу порушувало Нормативи граничної наповнюваності класів, груп, гуртків та нормативи поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у середніх закладах освіти, затверджених наказом Міністерства освіти України № 341 від 10.09.1997.

Прокуратура принципово реагувала на виявленні порушення та звернулася до суду з позовними вимогами про визнання недійсним договору оренди зазначеного приміщення. Господарський суд погодився із доводами прокуратури, як наслідок, незаконний договір було розірвано, а ВАТ «Укртелеком» зобов’язано повернути приміщення навчальному закладу.
Н.Круль, прокурор Ірпінського відділу 
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.