Рішенням ради від 03.12.2015 року № 16-3-VII «Про перейменування вулиць, провулків, проспектів селища Ворзель» сформована комісія у складі :
Соколенко Олександр Герольдович, зберігач фонду Центру культури «Уварівський дім»;
- Євтищенко Наталя Іванівна, завідувач Ворзельської бібліотеки ім. Бедзика
- Михайлич Олександр Володимирович – громадський активіст;
- Куц Олена Іванівна - в. о. голови ради ветеранів селища Ворзель;
- Гомон Валерій Олександрович – громадський активіст;
- Мальцева Ірина Олександрівна, заступник директора Ірпінської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5;
- Риженко Людмила Володимирівна, секретар Ворзельської селищної ради якій доручено надати пропозиції щодо перейменування вулиць в селищі Ворзель.
Список перейменованих вулиць селища Ворзель:
- вулиця Кірова на вулицю Березова;
- вулиця Будьонного на вулицю Кичеївська;
- вулиця Червоноармійська на вулицю Тюльпанова;
- вулиця ІІІ-го Інтернаціоналу на вулицю Затишна;
- вулиця Карла Лібкнехта на вулицю Стражеска;
- вулиця Дзержинського на вулицю Захисників України;
- вулиця Комінтерна на вулицю Медова;
- вулиця Пролетарська на вулицю Лісова;
- вулиця Орджонікідзе на вулицю Нестора Потєхи;
- вулиця Великого Жовтня на вулицю Курортна;
- вулиця Леніна на вулицю Кленова;
- вулиця Артема на вулицю Композиторів;
- вулиця Радянська на вулицю Європейська.
Комісією опрацьований перелік вулиць, які підлягають перейменуванню, а саме:
вулиці Паризької Комуни, Кірова, Будьонного, Островського, Червоноармійська,
Ворошилова, ІІІ-го Інтернаціоналу, Карла Лібкнехта, Радянська, Дзержинського,
Крупської, Комінтерна, Артема, Леніна, Пролетарська, Орджонікідзе, Великого Жовтня,
Горького, Чкалова, Ватутіна, проспект Жовтня, провулок Горького, Островського, Кірова.
Комісією та громадськістю відбувається процес обговорення щодо зміни назви вулиць.
З метою уникнення непорозумінь надаємо роз’яснення щодо дій громадян при перейменуванні вулиці.
Законодавством не передбачено внесення змін до правовстановлюючих документів (свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, договору міни, договору дарування, тощо) у зв’язку з перейменуванням вулиць, на яких знаходиться об’єкт нерухомого майна, а тому вони є чинними та не потребують заміни чи отримання нового правовстановлюючого документа.
В той же час, з власної ініціативи або у разі необхідності (продаж, дарування, тощо) власник майна (в тому числі земельної ділянки), відносно якого відбулись зміни у назві вулиці (проспекту, провулку тощо), відповідно до законодавства має право самостійно (або уповноважити на це іншу особу за довіреністю) звернутись до органу державної реєстрації правна нерухоме майно з заявою про внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у зв’язку із зміною назви чи перейменування вулиці (проспекту, провулку тощо) відповідно до рішення Ворзельської селищної ради.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» у разі зміни адреси житла в межах адміністративно-територіальної одиниці особа або її законний представник повинні письмово повідомити про це орган реєстрації місця проживання протягом десяти днів. Органом реєстрації є територіальні підрозділи Державної міграційної служби України.
Перереєстрація також може проходити під час заміни паспорта, оновлення фотокарток, зміні прізвища тощо, тобто коли у людини виникає потреба.
Також інформуємо, що відповідно до підпункту 7) пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», реєстраційний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів юридичних осіб, пов’язаних із прийняттям Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», а також зміни місцезнаходження юридичної особи, місця проживання фізичної особи у зв’язку із зміною назви (перейменуванням) скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об’єктів топоніміки населених пунктів».