» » » В Україні ввели новий механізм плати за опалення

В Україні ввели новий механізм плати за опалення

В Україні ввели новий механізм плати за опаленняВ Україні змінено порядок нарахування плати за послугу централізованого опалення в разі відсутності у квартирі або будинку лічильника тепла. Про це йдеться у тексті Постанови Кабінету Міністрів № 137 від 30 листопада «Про запровадження перерахунку вартості послуги з централізованого опалення залежно від температури зовнішнього повітря», яка підтримана Міжнародним валютним фондом, що свідчить про відповідність цієї постанови тій програмі, що здійснюється за підтримки МВФ, передає прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖГК.

«Новоприйняті зміни передбачають механізм нарахування споживачам (у яких відсутні прилади обліку теплової енергії) щомісячної плати за послуги з централізованого опалення, що враховує відхилення фактичної температури зовнішнього повітря та тривалості опалювального сезону від нормативних показників, які взято до розрахунків тарифів на послуги з централізованого опалення», - зазначають у відомстві.

Поміж тим, новий механізм дозволить уникнути перерахувань плати в кінці опалювального сезону, так як споживачі сплачуватимуть за фактично спожиті послуги протягом місяця.

В той же час, у разі, якщо виконавець послуг не забезпечить належного надання та відповідної якості послуг, окремо здійснюватиметься перерахунок плати за послуги з централізованого опалення відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2010 року № 151.

Раніше ПАТ «Київенерго» пояснило причини нарахувань «за нормою» за опалення тим клієнтам, які раніше розраховувалися згідно з показаннями будинкових теплолічильників, але отримали рахунок за листопад 2015 року, сформований за тарифом 16,14 за кв. м.
0 0

Анастасія Войтко, www.jkg-portal.com.ua 
законодавство
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.