Буча новини міста, Буча сайт » статті і публікації » законодавтство » Як рахувати строк подачі податкової декларації у святкові дні?

Як рахувати строк подачі податкової декларації у святкові дні?

Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом України для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (пункт 57.1 статті 57 Податкового кодексу України).

Правову позицію з питання застосування пункту 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України висловлено Верховним судом України у постанові від 09.06.2015 по справі №21-18а15, у якій визначено, що у разі, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, граничним строком подання такої декларації є перший після нього робочий день. Тому початок перебігу встановленого пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України десятиденного строку для сплати визначеного у декларації податкового зобов’язання пов’язаний саме із таким робочим днем. Тобто десятиденний строк для сплати податку слід рахувати від фактичної дати останнього дня подання декларації за відповідний період.

Нагадуємо, що відповідно до пункту 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
- календарному року, крім випадків, передбачених пп. 49.18.4 та 49.18.5 п. 49.18 ст. 49 цього Кодексу - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV цього Кодексу;
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Граничні строки подання податкової декларації можуть бути збільшені за правилами та на підставах, які передбачені Податковим кодексом України.
0 0

www.zib.com.ua 
 Інші новини по темі:
Податкова: Зміни в адмініструванні ПДВ

Податкова: Зміни в адмініструванні ПДВ

Публікації
Ірпінська ОДПІ роз’яснила платникам податків їхні права і обов’язки

Ірпінська ОДПІ роз’яснила платникам податків їхні права і обов’язки

Публікації
Деклараційна кампанія 2022 року

Деклараційна кампанія 2022 року

Публікації
Податкова: З 1 січня стартувала деклараційна кампанія – 2017

Податкова: З 1 січня стартувала деклараційна кампанія – 2017

Публікації
Ірпінська ОДПІ інформує: Спрощена система для юридичних осіб

Ірпінська ОДПІ інформує: Спрощена система для юридичних осіб

Публікації
До уваги рієлтерів!

До уваги рієлтерів!

Повідомлення!
Податкова: Як закрити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця

Податкова: Як закрити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця

Публікації
Податкова: Щодо процедури податкового компромісу

Податкова: Щодо процедури податкового компромісу

Публікації
Податкова: Про кампанію «Декларування 2018»

Податкова: Про кампанію «Декларування 2018»

Публікації
Податкова: Про подання звітності неприбутковими організаціями

Податкова: Про подання звітності неприбутковими організаціями

Публікації
Податкова: Акцизний податок сплачується і з пива

Податкова: Акцизний податок сплачується і з пива

Публікації
Податкова інформує: «ДЕКЛАРУВАННЯ -2018»

Податкова інформує: «ДЕКЛАРУВАННЯ -2018»

Публікації
Ірпінська ОДПІ нагадує

Ірпінська ОДПІ нагадує

Публікації
До уваги платників податків!

До уваги платників податків!

Публікації
Хто має право не подавати декларацію про майновий стан та доходи

Хто має право не подавати декларацію про майновий стан та доходи

Публікації
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 370 днів з дня публікування.