» » Вечір польської культури в УГІ

Вечір польської культури в УГІ

26 листопада в актовій залі Українського гуманітарного інституту (м. Буча) відбувся Вечір польської культури.
Мета вечора полягала у популяризації сучасних тенденцій щодо розвитку польсько-українських відносин у сфері освіти та культури, а також у мотивації молоді до вивчення культурної спадщини польського народу.

За підтримки Міністерства культури України організаторами вечора стали Український гуманітарний інститут та Громадська організація «Спілка поляків у місті Києві та Київській області».
Вечір польської культури в УГІВечір польської культури в УГІ

Гостей вечора в атмосфері затишку та невимушеної гостинності приймали адміністрація, Студентська рада та викладачі Інституту.


Серед запрошених гостей були присутні представники Міністерства культури України: О.А. Ясинецька - головний спеціаліст відділу національних меншин та української діаспори Департаменту у справах релігій та національностей;
Є.А.Сербіна – головний спеціаліст відділу мовної політики Департаменту у справах релігій та національностей;
Н.М. Костіна – завідувач сектору зв’язків з громадськістю відділу організаційного та інформаційно-аналітичного забезпечення роботи міністра культури;
С.А. Садаєв - голова правління Всеукраїнської громадської організації «Діаспора чеченського народу», голова комісії з міжнародних відносин Громадської ради при Міністерстві культури України;
Т.Г. Федяніна - голова Правління «Спілки поляків у Київській області та місті Києві»,
А.С. Жаловага - проректор (м. Вищої Теологічно-Гуманітарної Школи Подкова Лєсна, Польща),
капелан Лукаш Романовський та делегація студентів цього навчального закладу;
А.І. Зборовський - директор Ірпінського краєзнавчого музею;
Т.Я. Бурима - представник відділу освіти Бучанської міської ради,
старшокласники та вчителі Бучанської української гімназії, ЗОШ №4 та ЗОШ №5, а також місцеві жителі.

Вечір польської культури в УГІЗал стоячи зустрів звучання гімну Республіки Польща та гімну України, а святково внесені прапори двох країн стали добрим символом стверджуючих позицій дружньої співпраці.

З привітальним словом до присутніх звернувся від імені Ради засновників президент Українського Адвентистського Центру Вищої Освіти В.В. Костюк. Перед початком основної програми Лукаш Романовський, капелан Вищої Теологічно-Гуманітарної Школи (Польща), звершив молитву польською мовою.

Вечір польської культури в УГІВечір польської культури в УГІ

Вечір польської культури в УГІ У програмі вечора було присутніми почуто багато теплих слів привітання та добрих побажань, тому числі прозвучало відеозвернення від керівництва Університету економіки (м. Бидгощ, Польща). Пролунало багато музичних творів польською мовою у виконанні заслуженого діяча мистецтв України, Лауреата міжнародних конкурсів Миколи Сікори та його учнів – студентів Київського національного університету культури та мистецтв , дуету Світлани Кафки та О.Ясинецької, капели бандуристів Київського національного університету культури та мистецтв (художній керівник, диригент, заслужений артист України Андрій Іваниш), студентів Українського гуманітарного інституту Е. Єременко та М.Сауляк, учениці 9-го класу ЗОШ №5 А. Духненко. З авторськими поетичними творами, написаними польською мовою, виступив С.М. Рожновський - викладач кафедри журналістики УГІ, головний редактор Ірпінського радіо. З розповідями-дослідженнями перед присутніми виступив студент Вищої Теологічно-Гуманітарної Школи Д. Стасяк щодо особливостей культури населення деяких меншин на території Польщі, а А.І.Зборовський, директор Ірпінського краєзнавчого музею – щодо внеску представників польського народу у розвиток Приірпіння, у тому числі міста Буча.

Вечір польської культури в УГІВечір польської культури в УГІ
Вечір польської культури в УГІВечір польської культури в УГІ

Під час вечора його ведучі з’ясували, що серед присутніх є достатньо багато студентів і співробітників УГІ, які мають польське «коріння» та бажають більш поглиблено вивчати польську культуру та польську мову.

Після закінчення програми вечора бажаючі могли поспілкуватися з представниками польської делегації. Кожен учасник вечора мав можливість отримати інформаційні буклети про перспективи навчання за програмами польських вищих навчальних закладів у рамках співпраці з УГІ, а також за сприяння ГО «Спілка поляків у місті Києві та Київській області» - журнали та буклети з інформацією про визначні місця Польщі, її культуру та особливості польської кухні.
Вечір польської культури в УГІВечір польської культури в УГІ

Висновком вечора стало наступне: Ми живемо у великому та мінливому світі. Духовно збагачуючись культурою інших народів, ми долучаємось до європейської та світової культури, визнаємо цінність сучасних тенденцій у розвитку європейської та вітчизняної освіти. Ми, українці, у свою чергу, готові більш глибоко вивчати польську культуру та долучатися до високих духовно-моральних надбань польського та українського народів.
Лариса Георгінова, проректор із зовнішніх зв’язків Українського гуманітарного інституту 
УГІ гуманітарний інститут міжнародна місія
  3
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.