» » » Податкова: Про видачу довідок про статус підприємця

Податкова: Про видачу довідок про статус підприємця

Надання довідок про наявність у фізичної особи статусу підприємця – не передбачено!
Відповідно до пункту 1 статті 1 Закону України «Про адміністративні послуги» № 5203 – VI адміністративна послуга - результат здійснення владних повноважень суб’єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов’язків такої особи відповідно до закону.

Суб’єктом надання адміністративних послуг на кожну адміністративну послугу, яку він надає відповідно до закону, затверджуються інформаційна і технологічна картки, а у разі якщо суб’єктом надання є посадова особа, - органом, якому вона підпорядковується (пункт 1 статті 8 Закону № 5203).
Слід зазначити, що надання органами ДФС довідок про наявність у фізичної особи статусу підприємця чинними нормативно-правовими актами не передбачено.

Наказом Державної фіскальної служби України від 13.01.2015 року № 7 «Про затвердження інформаційних карток адміністративних послуг» встановлено тимчасовий перелік надання адміністративних послуг, що надаються ДФС та територіальними органами, до якого не включено послугу з надання довідок про наявність у фізичної особи статусу підприємця.

Водночас з метою забезпечення органів державної влади та учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців відповідно до Закону України 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» створено Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (ЄДР).

Відомості, що містяться в ЄДР, є відкритими і загальнодоступними (ст. 20 Закону № 775), за винятком реєстраційних номерів облікових карток платників податків, відомостей про відкриття та закриття рахунків, накладення та зняття арештів на рахунки та майно, відомостей, передбачених частиною другою ст. 17 Закону № 755. Вільний та безкоштовний доступ фізичних та юридичних осіб до ЄДР забезпечений через веб-сайт ЄДР (www.irc.gov.ua).
З урахуванням норм ст. 6 Закону № 755 оформлення витягів, виписок та довідок здійснюють реєстраційні служби територіальних управлінь юстиції обласного значення або районного, районного у місті Києві. При цьому повноваження державного реєстратора, передбачені Законом № 755-IV, з прийому документів для надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та видачі оформлених результатів їх надання можуть виконувати посадові особи органів місцевого самоврядування, адміністратори центрів надання адміністративних послуг.
Порядок надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб затверджений наказом Міністерства юстиції України від 31 березня 2015 року № 466/5.

Слід зазначити, що розпорядником ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців є Міністерство Юстиції України, яке запровадило он-лайн сервіс отримання відомостей з ЄДР через офіційний веб-сайт за адресою: https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch.
0 0

Ірпінська ОДПІ 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.