Буча новини міста, Буча сайт » Бучанська податкова інспекція » Публікації » "Гаряча лінія" від податкової: Питання від підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування

"Гаряча лінія" від податкової: Питання від підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування

В Ірпінській ОДПІ відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». З громадянами та платниками податків спілкувалася заступник начальника Людмила Ступак . Тема діалогу стосувалась актуальних питань, що виникають у фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування.


Під час телефонного зв’язку «гаряча лінія» платники податків отримали відповіді на хвилюючі їх питання. Пропонуємо вашій увазі найактуальніші з них.

Чи є обмеження щодо кількості видів діяльності при подачі заяви на спрощену систему оподаткування?
Відповідь:

Відповідно до п. 299.1 ст. 299 Податкового кодексу України реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.
Згідно з п.п. 5 п. 298.3 ст. 298 Податкового кодексу України у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані суб’єктом господарювання види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010.

Класифікація видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010) затверджена наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 року № 457.
До реєстру платників єдиного податку вносяться, зокрема, відомості про види господарської діяльності (п. 299.7 ст. 299 Податкового кодексу України).
Враховуючи вищевикладене, на підставі поданої фізичною особою - підприємцем заяви про застосування спрощеної системи оподаткування до реєстру платників єдиного податку вносяться відомості про види господарської діяльності, за умови, що ці види діяльності дають право застосовувати спрощену систему оподаткування. При цьому Податковим кодексом України не передбачено обмежень для фізичних осіб - підприємців щодо кількості видів діяльності, які можуть бути внесені до реєстру платників єдиного податку.

Скажіть, будь ласка, який порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування?
Відповідь:

Відповідно до пункту 298.1 статті 298 Податкового кодексу України обрання або перехід на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої - третьої груп здійснюється відповідно до підпункту 298.1.1 - 298.1.4 статті 298 Податкового кодексу України.
Згідно з підпунктом 298.1.1 пункту 298.1 статті 298 Податкового кодексу України для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву.
Заява подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено Податковим кодексом України, в один з таких способів:
1) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
3) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;
4) державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця з урахуванням вимог п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України. Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців»

Підпунктом 298.1.2 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України визначено, що зареєстровані в установленому порядку фізичні особи - підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.

Зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.
Відповідно до п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Податкового кодексу України, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання, зазначеного в абзаці першому п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України.
До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених гл. 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розд. XIV Податкового кодексу України.
При цьому якщо суб’єкт господарювання протягом календарного року, що передує року обрання спрощеної системи оподаткування, самостійно прийняв рішення про припинення фізичної особи - підприємця, то при переході на спрощену систему оподаткування до розрахунку доходу за попередній календарний рік включається вся сума доходу, отриманого такою особою в результаті провадження господарської діяльності за такий попередній календарний рік.

Чи повинен підприємець, що є платником єдиного податку ІІ групи платити військовий збір у 2015 році?
Відповідь:

Фізичні особи – підприємці - платники єдиного податку не є платниками військового збору.

Чи може фізична особа – підприємець перейти на спрощену систему оподаткування протягом звітного року?
Відповідь:

Відповідно до пп.298.1.4 п.298.1 ст.298 Податкового кодексу України суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.
Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст.291 Податкового кодексу України.
До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених Главою 1 Розділу XIV Податкового кодексу України.
0 0

Ірпінська ОДПІ 
 Інші новини по темі:
Ірпінська ОДПІ нагадує

Ірпінська ОДПІ нагадує

Публікації
Ірпінська ОДПІ інформує

Ірпінська ОДПІ інформує

Повідомлення!
Податкова: Про анулювання реєстрації юридичної особи

Податкова: Про анулювання реєстрації юридичної особи

Публікації
13 вересня – останній день подання заяви про перехід на спрощену систему оподаткування!

13 вересня – останній день подання заяви про перехід на спрощену систему оподаткування!

Публікації
Податкова: Про заяву для переходу на спрощену систему оподаткування

Податкова: Про заяву для переходу на спрощену систему оподаткування

Публікації
Анулювання Свідоцтва платника єдиного податку

Анулювання Свідоцтва платника єдиного податку

Публікації
14 березня – останній день подання заяви для переходу на спрощену систему оподаткування з ІІ кварталу

14 березня – останній день подання заяви для переходу на спрощену систему оподаткування з ІІ кварталу

Публікації
Частка надходжень єдиного податку

Частка надходжень єдиного податку

Публікації
Ірпінська ОДПІ інформує

Ірпінська ОДПІ інформує

Публікації
Зміни у Податковому кодексі

Зміни у Податковому кодексі

Публікації
Бучанське УПФ інформує

Бучанське УПФ інформує

УПФУ в місті Буча інформує
Починаючи з 2013 року для спрощенців II-ї групи запроваджується річний звітний період замість квартального

Починаючи з 2013 року для спрощенців II-ї групи запроваджується річний звітний період замість квартального

Повідомлення!
Ірпінська ОДПІ надає узагальнюючу податкову консультацію

Ірпінська ОДПІ надає узагальнюючу податкову консультацію

Публікації
Податкова: Застосування спрощеної системи оподаткування

Податкова: Застосування спрощеної системи оподаткування

Публікації
Податкова служба для платників податків, а не навпаки

Податкова служба для платників податків, а не навпаки

Публікації
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 370 днів з дня публікування.