» » » Лісові та торф'яні пожежі приносять небезпеку для життя і здоров'я

Лісові та торф'яні пожежі приносять небезпеку для життя і здоров'я

Сьогодні, у вік технічного прогресу, стрімкого розвитку технологій у світі відбувається безліч різного роду аварій, катастроф. Неодмінно пов’язаних з нанесенням шкоди людському здоров’ю і навіть загибеллю людей.
Все актуальнішою стає тема надзвичайних ситуацій природного характеру – число повеней землетрусів, вивержень вулканів зростає з кожним роком, все більше людей від них потерпає.
До надзвичайних природних ситуацій природного характеру належать і лісові та торф’яні пожежі. Число їх зростає при аномальній спеці, що так надокучає в літні місяці цього року. Спека, а відтак і пожежі не обминули на жаль, і Київську область. Бушував вогонь у Чорнобильській зоні, горять торфовища під Києвом. Населені пункти, з Києвом включно, огортає ядучий смог.
Основні рекомендації, як поводитись під час пожежі та в умовах задимлення, щоб уникнути небезпеки.


Якщо Ви опинилися в осередку пожежі:

1. Не панікуйте та не тікайте від полум'я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом.
2. З небезпечної зони, до якої наближається полум'я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму розповсюдження вогню.
3. Якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що знаходиться низько над поверхнею землі - повітря тут менш задимлене, рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини.
4. Гасити полум'я невеликих низових пожеж можна, збиваючи полум'я гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами. Будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати Вас.
5. Під час гасіння пожежі не відходьте далеко від доріг та просік, не випускайте з уваги інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв'язок за допомогою голосу.
6. Особливо будьте обережні у місцях торф'яних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому пересувайтеся, по можливості, перевіряючи палицею глибину шару, що вигорів.
7. Після виходу із осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та пожежну службу про місце, розміри та характер пожежі.

Лісові та торф'яні пожежі приносять небезпеку для життя і здоров'я Перебування безпосередньо у зоні лиха особливо небезпечне. Та якщо людина знає правила безпеки під час пожежі, вона в змозі не лише врятувати своє життя, а й надати допомогу іншим людям.

Перша допомога при опіках:

• посадіть або покладіть постраждалого;
• обливайте місця опіків великою кількістю води (15 хвилин і більше, але будьте обережні, щоб уникнути переохолодження постраждалого);
• якщо є можливість, зніміть з уражених місць перстень, годинник, пасок, взуття до того, як утворяться набряки;
• необхідно зняти предмети одягу, які згоріли або ще тліють, але тільки в тому випадку, якщо вони не прилипли до уражених місць постраждалого;
• всі опіки необхідно захистити, прикриваючи їх чистою тканиною без ворсу;
• залежно від ситуації: викликати швидку медичну допомогу, допровадити постраждалого до місця, де йому може бути надана медична допомога.

Запам’ятайте!
- Не чіпайте нічого, що пристало до місця опіку!
- Не змащуйте опіки ніякими кремами, лосьйонами, оліями або маслами!
- Не проколюйте пухирі!


З метою попередження виникнення небезпечних для здоров’я та життя людини наслідків впливу високої температури повітря та продуктів горіння (смогу), пропонуємо дотримуватися рекомендацій щодо захисту у ситуації, що склалася:
1. На період аномальної спеки та наявності смогу припинити проведення масових заходів для дітей (спортивні змагання, збори).
2. Бажано не знаходитися тривалий час на відкритому повітрі у ранковий час. У цей час концентрація смогу у повітрі максимальна.
3. При великому задимленні використовувати для себе та дітей - під час перебування на відкритому повітрі - зволожені п’ятишарові марлеві маски або зволожену, складену у декілька шарів, тканину (рушник).
4. Люди з підвищеною чутливістю до спеки мають залишатися у прохолодних або кондиційованих приміщеннях протягом того часу, коли сонце перебуває у своїй найбільш активній фазі (з 12:00 до 16:00).
5. У разі виникнення смогу необхідно щільно закривати вікна та двері, щілини у дверях та вікнах рекомендується закривати вологою тканиною, при неможливості їх герметизації необхідно зробити завіси із вологої тканини.
6. При використанні у приміщеннях вентиляторів та кондиціонерів застерігайтеся протягів та переохолодження.
7. Рекомендується вживати збільшену кількість води та інших безалкогольних напоїв для попередження зневоднення організму. Під час спеки людина з потом витрачає велику кількість рідини та солей через шкіру і дихальні шляхи. Для компенсації втрат рідини та мікроелементів рекомендується вживати: підсолену та мінеральну лужну воду, молочнокислі напої (знежирене молоко, молочна сироватка), соки, несолодкі відвари ягід та фруктів, зелений чай. Вживання газованих напоїв рекомендується обмежити. Люди похилого віку повинні часто вживати воду, не очікуючи на відчуття спраги. Більш пильно потрібно стежити за водним статусом людей, які не можуть обслуговувати себе самостійно - до таких належать лежачі хворі, діти, пацієнти зі зниженою розумовою функцією.
8. При можливості обмежити фізичні навантаження, особливо під відкритим сонцем та в години найбільшої спеки. Обмін тепла в організмі людини залежить від рівнів фізичної активності, акліматизації, віку та будови тіла. Необхідно знати про підвищення ризику при фізичній активності під час спекотної погоди та симптоми теплового удару.
9. З метою зниження токсичної дії продуктів смогу вживати полівітаміни (у разі відсутності протипоказань).
10. У житлових та службових приміщеннях рекомендується проведення щоденного вологого прибирання.
11. В період літньої спеки потрібно обирати одяг з легких та натуральних матеріалів, носити головні убори, а також слід уникати тісної одежі.
12. Щоденно приймати душ. Адже, спека – це той період, коли можна не обмежувати проведення водних процедур.
13. Промивати ніс і горло.
14. Вживати їжу, що легко засвоюється, з багатим вмістом вітамінів та мінеральних речовин, надавати перевагу овочам та фруктам, уникати вживання алкоголю, особливо це стосується важких алкогольних напоїв.
15. У разі виникнення симптомів гострого захворювання (отруєння) необхідно негайно звернутися до лікаря.

Отже, основними симптомами, які виникають при отруєнні продуктами горіння, є:
- втома;
- головний біль;
- неможливість зосередитись;
- повільне, нерозбірливе мовлення;
- порушення орієнтування у просторі;
- частий пульс (тахікардія), підвищення артеріального тиску;
- судоми;
- порушення дихання.

При виникненні зазначених симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря за медичною допомогою.

Бажаю Вам міцного здоров’я.


Леся Дяченко,
заступник головного лікаря
Бучанської міської поліклініки
1 0

пожежа Леся Дяченко горит торф в Ирпене
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.