» » Чому не виконується шоста хвиля мобілізації?

Чому не виконується шоста хвиля мобілізації?

На запитання відповідає військовий комісар Ірпінсько-Бучанського об’єднаного військового комісаріату Сергій КАЙДАН.

– Сергію Петровичу! Давайте почнемо розмову з попередньої хвилі мобілізації. Як вона пройшла?
– П’ята хвиля мобілізації нашим військовим комісаріатом виконана на 107 відсотків. А план 6-ї хвилі мобілізації, на жаль, тільки на 58 відсотків.

– Ви маєте виконати завдання Міністерства оборони до осені чи раніше?
– Згідно з Указом Президента України, мобілізаційний термін має тривати 60 днів. У даному випадку до середини серпня. Але тут є одна особливість. У цей термін входить навчання на полігонах. І тільки після цього бійців розподіляють по підрозділах. Вони мають замінити тих, хто був призваний у третю хвилю мобілізації. Їх, і це треба розуміти, дуже чекають родини. Бо вони вже відслужили рік, а заміни немає. А все через те, що не можемо виконати план мобілізації.

– Ви має дані про те, скільки чоловіків призовного віку ухиляється від виконання військового обов’язку?
– Скажу так: мобілізаційний ресурс Ірпінського регіону та Бучі дуже великий. Але треба визнати: частина військовозобов’язаних ховається. Їх «прикривають» дружини, матері – не відкривають двері квартир, будинків. Буває, що собак на працівників військкомату та міліціонерів, які їх супроводжують, цькують. Та всі ці «викрутаси» не допоможуть заховатися від мобілізації!

– Повістку треба вручити особисто військовозобов’язаному?
– Так, він має розписатися, що її отримав.

– А якщо і далі не з’являтиметься на призовний пункт. Які заходи вживаєте?
– Ми плідно працюємо з податковою інспекцією, органами внутрішніх справ. Станом на ранок 24 липня був направлений в органи 131 примусовий привід. 5 осіб занесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. За ухилення від військової служби Кримінальний кодекс передбачає позбавлення волі від 3 до 5 років.

– Розкажіть про нашумілу ситуацію з приватним підприємством «Деліція», яке розташоване в Бучі.
– Керівництво підприємства тривалий час не хотіло мене почути – не йшло назустріч. В. о. начальника охорони Сергій Волосєнко вводив військовий комісаріат в оману. Казав, що ПП «Деліція» немає можливості направити своїх працівників для проходження медичного огляду та уточнення облікових даних.

– Як це розуміти «немає можливості»? Що за бюрократична відписка?!
– На це підприємство нас допустили тільки через три дні. А спочатку, тобто 21 липня, відмовили мені у грубій формі. Називали мене навіть …київською хунтою! Згадуваний Сергій Волосєнко врешті-решт написав розписку, що працівники підприємства прийдуть на медичну комісію. Та невдовзі знову ж таки офіційно повідомив: 14 осіб перебуває… у відпустці та на лікарняному. Ось таке відношення до державної справи!
Щоб вигородити себе, запросили центральні телеканали – ІСТV та 1+1, і розповіли тележурналістам, що Ірпінсько-Бучанський об’єднаний комісаріат… блокує стратегічний об’єкт. Нехай це буде на їхній совісті!
Взагалі, наш військкомат з квітня по липень займався епістолярним жанром – обмінювалися офіційними листами. Сьогодні, 24 липня, приїхав один із закордонних засновників підприємства. Він сказав: всі працівники «Деліції» призовного віку прибудуть у військкомат. Таким чином, процес нарешті пішов.
Відповідно до Законів України «Про військовий обов’язок та військову службу» , «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», військовий комісар має право безперешкодно заходити на територію підприємства будь-якої форми власності з метою перевірити у кадровій службі військовий облік.

– Які ще підприємства гальмують мобілізаційний процес?
– Фірми «Ліневич-груп», «Екософт», «Стерх».
Але є і плюси. У приклад по мобілізаційній роботі треба поставити акціонерне товариство «Ветропак Гостомельський Склозавод», ДП «Антонов» ,підприємство «Планета-пластик», ТОВ «Тефія».
Приємно повідомити, що до нас продовжують звертатися і чимало добровольців. Серед них є чоловіки, яким за 50 і навіть 60 років! Так що приклад є з кого брати!
І насамкінець. У нас немає вихідних, ми працюємо щоденно!Коментар Ігоря ПАНАСЮКА, голови Ірпінської регіональної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників АТО:
– Сьогодні Росія веде неоголошену війну проти нашої держави. Окупувала Крим, бойові дії вже більше року тривають на Сході. Захистити Вітчизну зі зброєю в руках від ворога – обов’язок кожного чоловіка призовного віку. А ховатися за спинами інших – це значить зганьбити себе.
Я та багато моїх побратимів-афганців також воюємо у зоні АТО. Звертаюся до земляків: ставайте, хто ще цього не зробив, під знамена Збройних сил. Захистимо Україну разом!
0 0

Василь ЗАКРЕВСЬКИЙ. газета «Ірпінь єдиний» 
Кайдан военкомат військомат ОМВК
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.