» » Враження молодого бучанця про Естонію

Враження молодого бучанця про Естонію

Коли людина весь час живе на одному місці, вона насправді не зовсім помічає особливості свого середовища проживання. Але, коли вона подорожує і буває в інших містах чи за кордоном, то може з впевненістю сказати: «Я там був, я це бачив і тепер можу зробити реальне порівняння з містом, в якому живу».

Подібний досвід в житті мав наш допитливий земляк, назвемо його Олексій, який до поїздки на роботу до Естонії багато подорожував з дружиною по Україні. На своїй машині вони подолали тисячі кілометрів від Карпат до Криму. Жили в найманих квартирах, готелях, наметах. І ось тепер – перший досвід життя в Європі, правда, на жаль, без коханої дружини, яка залишилася в Бучі з крихіткою-донечкою.
Перше, найбільш яскраве враження – про людей. Естонці надзвичайно привітний народ, гарно ставляться до наших, розуміють труднощі і проблеми прибулих з іншої країни. Мовного бар’єру немає, тому що 85 відсотків жителів вміють спілкуватися російською, особливо люди старшого покоління. Хоча й молодь теж вивчає російську як іноземну в школах. Для Олексія мовне питання взагалі не виникає, тому що на підприємстві вся бригада складається цілком з українців.

Ціни в магазинах повністю відповідають рівню доходів населення, тому люди вільно набирають товари у возики, не дуже приглядаючись до цінників. Але для українця, з його зарплатнею, ціни виглядають «космічними».

Умови праці на естонському підприємстві відповідають нормам, працювати не важко. Дотримуються всіх вихідних днів. Хлопці гарно відпочивають, ходять на риболовлю, сушать «тараньку», смажать шашлики, бувають в сауні. Вперше в житті милувалися явищем «білих» ночей, коли о 12-ій ночі ще видно, а ранок настає о 3-ій годині. Насправді, умови набагато легші, ніж на будівництві чи на сезонних роботах, наприклад, на збиранні суниць у Фінляндії.

Умови життя теж належні: чисто, комфортно. По радіо можна почути знайомі пісні. Зв’язок з родиною постійний через «Скайп» і «Вайбер», спілкуються кожного вечора. Умови проживання настільки хороші, що Олексій подумує про те, що забрати туди дружину з донечкою.
Робота для наших там є, як і в Польщі. На думку Олексія, місцеві, коли опинилася в Євросоюзі, почали масово їхати далі на захід, тим самим вивільняючи вакансії в своїх країнах. В країнах колишнього радянського блоку все частіше зустрічаються росіяни та українці.
Нашому земляку дуже хочеться подорожувати всією Європою, подивитися, як живуть люди в різних її куточках. Тим більше, що там мешкають друзі дитинства, хто в Німеччині, хто в Італії. І так буде, тим більше, що скоро й ми самі, напевно, будемо частиною Європи. От як тільки знімуть візовий режим, наші відразу почнуть більше подорожувати і відповідно вкладати свої гроші.

Коли Олексій приїжджає назад в Бучу, то мимоволі порівнює бачене в Естонії з рідним містом. Приємно після багатогодинної подорожі вийти з автобуса «Еколайн» і опинитися вдома. Незважаючи на незвичний для очей «європейця» вигляд переповнених сміттєвих контейнерів, Буча – все ж найбільш наближене до європейських стандартів життя місто.

«У нас навіть краще, ніж в Києві, – каже Олексій. – У всьому видно господарську руку мера, який уже багато років розбудовує наше місто, покращує дороги, будує житло. Хотілося б мати ще «Макдональдс» над трасою, ближче до центру. Як біля метро «Академмістечко». Це подобається людям, і місту добре, вигідна справа з усіх боків».
1 0

Микола Дем`янов 
газета: "Бучанські новини" №29 від 24 липня 2015 року
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
Rassel

OFFline

  • Rassel (4)
  • Нові користувачі
  • 24 липня 2015 09:21
....полностью согласен с постройкой МакДональдза, в молодёжной Буче должно быть такое заведение. Анатолий Петрович, сделайте предложение компании МакДональдз, думаю они с удовольствием откроют в Буче свой ресторан.

0