» » У бучанських водоймах купатися не бажано!

У бучанських водоймах купатися не бажано!

Довгоочікувана пора відпусток нарешті наступила. Більшість з нас прагне відпочивати біля водойм. Приємна прохолода води знімає втому, стреси, дарує здоров’я і силу. Мабуть, кожен з нас помічав, що навіть перебування на березі і споглядання за грою сріблястих хвиль приносить спокій у душу, вода ніби зчитує негативну інформацію і забирає її від нас. Та не завжди відпочинок біля води приносить радість і оздоровлення. Бучанські водоймища (озеро в Бучанському міському парку та водоймище по вул. Кірова (район Склозаводська)) не облаштовані для купання людей.

Багато мешканців міста не зважають на попередження і, на превеликий жаль, щороку ми маємо сумну статистику – велику кількість нещасних випадків і втрачених життів. Але тим, хто їздить купатися на р. Дніпро чи до морів, дозвольте нагадати декілька основних правил поведінки на воді із надією, що їх виконання допоможе уникнути нещасних випадків та попередити травматизм під час купання.
Запам’ятайте та виконуйте основні правила:

- ніколи не пірнайте в незнайомому місці, спочатку обстежте водойму і переконайтесь, що під водою немає каміння, залізяк, скла або ж мілин;
- переконайтеся, що місце для купання віддалене від холодних джерел підземних вод;
- зайшовши у воду, постійте, поки тіло адаптується до температури води;
- не запливайте далеко від берега;
- не стрибайте у воду з непризначених для цього споруд та об’єктів, особливо у місцях з недослідженим дном;
- уникайте води зі швидкою течією;
- ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо невпевнені у своїх силах;
- не заходьте у воду в нетверезому стані;
- постійно стежте за поведінкою дітей біля води;
- стежте за іграми дітей навіть на мілководді, бо вони можуть під час веселощів упасти й захлинутися;
- при подоланні водойм на човнах неповнолітні мають бути в рятівних засобах.


Якщо плавець потрапив у вир, йому потрібно набрати якнайбільше повітря в легені, зануритись у воду і, зробивши сильний ривок у бік за течією, спливти на поверхню.
Коли людина заплуталась у водоростях, вона не повинна робити різких рухів та ривків, бо петлі рослин затягнуться ще сильніше. Необхідно лягти на спину і м’якими, спокійними рухами виплисти у бік припливу. Якщо це не допоможе, необхідно підтягти ноги та обережно звільнитися від рослин руками.
Якщо руки і ноги плавця зводять судоми, треба негайно змінити стиль плавання, лягти на спину і плисти до берега. Якщо немає умов для негайного виходу з води, намагайтеся утриматися на поверхні води і кличте на допомогу. При відчутті стягування пальців руки потрібно швидко, з силою стиснути пальці кисті руки в кулак, зробити різкий відкидаючий рух рукою у зовнішній бік та розтиснути кулак. При судомі гомілкового м’яза необхідно підігнути ногу, двома руками обхопити ступню і з силою притиснути ногу в коліні до грудей, потім випрямити ногу і щосили потягнути ступню до себе за великий палець. Якщо судома не зникла, повторіть ці вправи кілька разів.
0 0

Сергій Коваленко, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.