» » » У разі працевлаштування виплата допомоги на дитину припиняється

У разі працевлаштування виплата допомоги на дитину припиняється

У разі працевлаштування виплата допомоги на дитину припиняєтьсяМінсоцполітики роз'яснило аспекти виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3 років

Мінсоцполітики в листі № 357/5/75-15 надало роз'яснення щодо виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку.

Нагадаємо, Законом «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» з 1 липня 2014 об'єднано допомога при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку в один вид допомоги та встановлено фіксований розмір допомоги при народженні дитини.

Також слід зазначити, що постановою Кабінету Міністрів від 25.06.2014 № 208 передбачено продовження виплати допомоги особам, у яких закінчився термін виплати допомоги при народженні першої дитини. Зокрема, для осіб, у яких закінчився термін виплати допомоги при народженні першої дитини (ця допомога виплачується 24 місяці), на наступних 12 місяців призначається допомога до досягнення дитиною 3-річного віку в розмірі 130 грн. Це дозволить зберегти право на зарахування часу догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку в трудовий стаж.

За осіб, які доглядають за дитиною до досягнення нею 3-річного віку і отримують допомогу до досягнення нею 3-річного віку та/або допомогу при народженні дитини, згідно з постановою Кабінету Міністрів від 13.08.2014 № 335 передбачена сплата єдиного внеску.

Згідно із Законом № 120-VIII із ст. 179 КЗпП та ст. 18 Закону «Про відпустки», виключено положення про те, що за особами, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною і працюючими на умовах неповного робочого часу, зберігається право на допомогу до досягнення дитиною 3-річного віку.

Враховуючи це, у разі працевлаштування одержувача (або виходу на роботу, в тому числі на умовах неповного робочого часу або вдома) виплата допомоги в розмірі 130 грн. припиняється.
0 0

юрконсультація законодавство
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.