» » У ворзельській школі відкрили меморіальну дошку Віктору Пасічнику

У ворзельській школі відкрили меморіальну дошку Віктору Пасічнику

У День пам’яті та скорботи за полеглими у Другій світовій війні у ворзельській школі відкрили меморіальну дошку учаснику АТО Віктору Пасічнику, який тут навчався з 1983 по 1993 роки.

Народився Віктор Пасічник 5 жовтня 1976 року у Бучі, закінчив ворзельську школу, Київський інженерно-будівельний інститут. Працював за фахом. У червні пішов добровольцем в Українську армію. Спочатку пройшов вишкіл в учбовому центрі «Десна». На фронт відправили командиром інженерно-саперного взводу 11 батальйону «Київська Русь». Воював у Слов’янську , на горі Карачун, Дебальцевому. Загинув у селище Чорнухіне 10 вересня.
Вшанувати пам’ять прийшли його однокласники – ініціатори встановлення дошки, місцева влада , афганці, ворзеляни. Прийшли і батьки Віктора Пасічника – Анатолій Іванович та Надія Василівна.

Батько сказав: « Я щиро схвильований тою увагою, яку ви приділяєте моєму синові. Батьки мріють про безхмарне майбутнє для своєї дитини, стараються виховати справжнього громадянина України. У минулому році на кордоні нашої держави стояла орда . Як і 800 років тому, вона посунула на Україну. За ці століття орда під впливом науково-технічного прогресу трансформувалася – поміняла луки на гаубиці, міномети, гради. Але психологія загарбника залишилася – загарбники завжди дивляться на прилеглу територію , як на можливість захоплення нових земель, ресурсів, працівників.
Вітя багато часу проводив на Майдані. Він був патріотом, але непоказним. Патріотизм у нього був внутрішній.
Смерть Віті недаремна. Перемога буде за нами . Слава Україні!».

Виступив від влади голова селища Олександр Венгрик, який подякував однокласникам за ініціативу встановлення пам’ятної дошки. Від Ірпінського осередку воїнів – афганців слово взяв Леонід Ліхошва. Він сказав, що раз у рік афганці приходять до школи, щоб покладанням квітів до ще однієї меморіальної дошки, вшанувати пам’ять свого побратима Миколу Жебера, який вчився у ворзельській школі.

Класний керівник Віктора Валентина Іванівна Куриленко сказала: «Ця дитина врізалась у серце і душу . Він часто зі мною дискутував. Батьки виховували Віктора як чесну, порядну людину. Завдяки таким людям ми відвоюємо нашу Україну, наші кордони».

Наталія Михайлівна Іванченко була класним керівником у випускному класі. Вона згадувала Віктора Пасічника, як енергійного, доброго учня. Наталія Михайлівна віддала належне однокласникам, які проявили високу відповідальність і порядність до свого товариша. « Вже Вітя не прийде на зустріч однокласників, але кожного ранку буде зустрічати учнів та вчителів і проводжати дітей зі школи» – сказала вчителька.
У ворзельській школі відкрили меморіальну дошку Віктору Пасічнику


Від імені однокласників виступила Тетяна Домшенко. Їй Віктор запам’ятався відповідальним, активним учнем, хорошим товаришем.
На захід прийшов колишній учень школи Богдан Шумейко, боєць АТО. Він якраз перебував у короткотривалій відпустці. Загалом в армії перебувають чи перебували 25 мешканців Ворзеля.

Вшанування пройшло щиро, на високій патріотичній ноті.
0 0

Данута КОСТУРА, www.imounr.org.ua 
ПАСІЧНИК Віктор АТО
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.