» » Богдан Яворський: «Якщо військові проходять по лезу бритви, то волонтери пробігають по ній»

Богдан Яворський: «Якщо військові проходять по лезу бритви, то волонтери пробігають по ній»

«Бучанська варта» – на вартіНаша розповідь – про громадську організацію «Бучанська варта», яку очолює свідомий українець, волонтер Богдан Яворський.
– Серед її засновників Володимир Щербінін та Анатолій Кушнірук, – говорить пан Богдан. – У моїй команді налічується до 10 активістів, для яких поняття Вітчизна, мала батьківщина, честь, гідність – на першому місці. Дехто зауважить: чи не занадто пафосно? Ні! Бо переймаємося долею держави як власною. Адже держава і ми – це єдине ціле.

Богдан Яворський: «Якщо військові проходять по лезу бритви, то волонтери пробігають по ній»

Богдан Яворський поринув у політичну боротьбу давно. Якщо бути точнішим, то з грудня 2013 року, на зорі революції Гідності. Він та його однодумці усвідомлювали: держава під керівництвом Януковича все більше перетворюється на поліцейську, олігархічно-кланову. І якщо сьогодні не висловити рішучу громадянську позицію, завтра буде пізно.
Богдана Яворського та його друзів можна зарахувати до активістів Майдану. Це саме вони у найважчі і найхолодніші дні Революції підвозили до центру столиці, для оборонців дрова.

Власне «Бучанська варта» розпочала свою діяльність з травня минулого року. І відразу завантажила себе проблемами, які треба було вирішувати негайно. Це і організація блок-постів на дорогах Київщини, збір коштів в супермаркетах, в т. ч. в «Ашані», з метою закупівлі спорядження, продуктів для українських військових.

У Києві, на Хрещатику організували декілька акцій за участю дітей на тему: «Малюнки для захисників Вітчизни» .
– Як підприємець займаюся транспортними перевезеннями, – продовжує пан Богдан. – Тому зміг виділити два власні автомобілі, які регулярно, раз на два тижні, курсують у зону АТО. За період російської агресії на Сході України в 11 та 25 батальйони територіальної оборони «Київська Русь», на Яворівський полігон, в батальйони ім. Кульчицького , УНСО, а пізніше у танковий полк «Звіробій» завезли сотні бронежилетів, окулярів, прицілів снайперських, тепловізорів та багато іншого військового спорядження. Нашим землякам часто доставляємо гуманітарні вантажі адресно. Їх передаємо із рук в руки.
Інший позитивний приклад. Напередодні Великодня львів’яни передали нам 1 куб. м крашанок! Їх з апетитом смакували в 11 батальйоні «Київська Русь». Особливо пам’ятна поїздка до Святогорського монастиря, де перебуває 190 дітей-сиріт. Їм завезли велику кількість продуктів.

Сьогодні «Бучанську варту», без перебільшення, знають у багатьох країнах світу. Скажімо, її представники закупляють бронежилети не тільки на ворзельському підприємстві, а навіть у Китаї та Ізраїлі. Дуже допомагають коштами колишні співвітчизники, які нині постійно живуть у європейських країнах. Крім цього, передають медикаменти, буржуйки. Постійно ведуться переговори з нашими партнерами з Німеччини, Ізраїлю щодо поставок захисного спорядження.

Волонтер – це певною мірою теж солдат. Зона АТО – це зона великого ризику. За словами Богдана Яворського, якщо тут військові проходять по лезу бритви, то волонтери пробігають по ній. З огляду на це члени «Бучанської варти» провели декілька тренувань з тактичної дисципліни в учбовому центрі «Десна». Вони зокрема передбачають надання першої медичної допомоги, засвоєння навичок володіння зброєю у різних складних обставинах.
Богдан Яворський каже, що зона АТО – це як наркотик. Сюди вже «тягне» постійно – бо знаєш, що тебе дуже чекають. Там правда, гола правда! На Сході, під час волонтерських поїздок познайомилися з багатьма командирами батальйонів, з командиром сектора «С».

У «Бучанській варті» кажуть: ті, хто думав, що волонтерство – це засіб наживи, швидко відсіялися.
Бучанські волонтери тісно контактують з колегами з Ірпеня, Житомира, Тернополя, Харкова, Львова, Києва.


Джерело:
«Інформаційний бюлетень» Ірпінської регіональної Спілки ветеранів Афганістану(воїнів-інтернаціоналістів) та учасників АТО
2 1

Василь ЗАКРЕВСЬКИЙ, Лідія КОРДОНЕЦЬ 
Яворский Бучанська варта
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.