» » Турнір пам`яті Небесної Сотні в Ірпені

Турнір пам`яті Небесної Сотні в Ірпені

Нещодавно, вже другий рік поспіль, в Ірпені пройшли спортивні змагання пам`яті Небесної Сотні. Цьогоріч цей захід організований за підтримки команди Об’єднання "Самопоміч" Ірпеня, зокрема Святослава Куценка та Павла Омельчука. У спортивних турнірах взяли участь близько 200 спортсменів нашого міста та інших населених пунктів Київщини.Після того, як вишикувалась урочиста лінійка й хвилиною мовчання вшанували всіх загиблих за свободу України, розпочалися змагання на усіх спортивних майданчиках ЗОШ №12. Турніри нагадували своєрідну битву титанів, оскільки в них брали участь багато відомих спортсменів. Тут не було сумно нікому: хтось вболівав на футбольних баталіях, інші на боксерських поєдинках. Хтось спостерігав, думаючи чи не долучитися в майбутньому до тренувань з кроссфіту чи workout.

На турнірі подбали й про діток, які мали можливість взяти участь в різноманітних конкурсах. А ще для малечі й усіх бажаючих безкоштовно роздавалося морозиво й цукрова вата. Під час заходу пам`яті Небесної Сотні бійці батальйону "Азов", допомагали усім бажаючим розібрати автомати, щоправда не бойові, але дуже наближені до них аналоги АК.

Чи не найбільше глядачів, на цьогорічному турнірі зібрав майданчик біля вуличного спортивного знаряддя, на котрому спортсмени нагадували справжніх нащадків Геракла. Тут змагалися хлопці зі сталевими м’язами, які називають себе воркаутерами, тобто послідовниками такого виду спорту, як strit workaut, що в перекладі означає вуличне тренування, або вуличний фітнес. Спортсмени для своїх занять використовують вуличні турніки, бруси, гімнастичні стінки, а то й підручні засоби. Цей спортивний рух в Україні почав набирати популярність всього кілька років тому.

Але наші спортсмени вже пройшли такий спортивний гарт, що їх виступи на гімнастичних знаряддях, викликали масу захопливих овацій. Коли вони робили різноманітні «піруети», зависали в горизотальному положені над землею, що здавалося, їм допомагають крила. Не менше захоплення викликали й змагання за перемогу під час віджимань на брусах, тут зафіксовано максимальний результат в 57 віджимань, на турніку— 30 підтягувань, віджимань від землі — 75 разів. Варто зауважити, дані віджимання мають специфічні вимоги, тобто кількісний результат міг бути й більшим, якби не певні обмеження.

Й оскільки змагання воркаутерів в нашому місті проходили вперше, ми поцікавилися їхнім рухом. Як з’ясувалося, найбільший їхній осередок знаходиться в Києві. Приїхавши в Ірпінь популяризувати свій рух, відразу знайшли близько десяти послідовників цього спорту, причому з різних вікових груп. Відрадно, що воркаутери з нашого міста здобули призові місця у цьогорічних змаганнях пам`яті Небесної Сотні. Київські воркаутери, зважаючи на свої певні переваги, демонстрували лише показові виступи.
Як переконані прихильники цього руху, в Ірпеня є великий потенціал з цього виду спорту.

Дуже цікавими видалися турніри з боксу і футболу, а різноманітні конкурси радували малечу.
Варто зауважити, що всіх переможців спортивних змагань нагородили кубками та медалями. Зважаючи на велику відвідуваність турніру й активність учасників, ми запитали в лідерів Об’єднання «Самопоміч» Ірпеня Павла Омельчука та Святослава Куценка, чи стане він традиційним, й отримали оптимістичну відповідь, що їхня команда докладе до цього усіх зусиль.
7 0

Валентин СОБЧУК 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.