» » Медичне забезпечення в’язнів на контролі у прокуратурі

Медичне забезпечення в’язнів на контролі у прокуратурі

Медичне забезпечення в’язнів на контролі у прокуратуріНа сьогоднішній день Україна перебуває на шляху інтеграції до Європейського Союзу, тому з метою успішної інтеграції нашій державі перш за все потрібно зробити все можливе для того, щоб забезпечити весь комплекс конституційних прав усім без винятку громадянам України, в тому числі й в’язням, які перебувають у місцях несвободи. Право на медичну допомогу є одним з головних у системі конституційних прав громадян, рівень забезпечення якого серед ув’язнених у Бучанській виправній колонії №85 залишається на незадовільному рівні.

Вказані обставини засвідчила проведена у квітні поточного року прокуратурою м. Ірпеня перевірка додержання Бучанською виправною колонією №85 вимог законодавства щодо забезпечення конституційних прав засуджених на належне медико-санітарне забезпечення під час відбування покарання у вказаній установі.

Так, за недостатньої ініціативи керівництва установи до цього часу не вирішено питання щодо забезпечення хворих житловою площею в палатах лікарні при Бучанській виправній колонії №85 згідно встановлених норм. Мають місце факти неналежного ведення медичної документації хворих. Не додержуються встановлені законодавством вимоги щодо належного зберігання лікарських засобів, які потребують відповідних умов зберігання. Також мають місце випадки несвоєчасного ініціювання адміністрацією установи перед судом питання щодо можливості звільнення від відбування покарання засуджених, які страждають на тяжкі захворювання, що перешкоджають відбуванню покарання, на підставі ст. 84 КК України.

У зв’язку з виявленням грубих порушень конституційних прав ув’язнених щодо забезпечення права на належне медико-санітарне забезпечення, прокуратурою м. Ірпеня внесено вказівку начальнику Управління державної пенітенціарної служби в м. Києві та Київській області про негайне усунення виявлених порушень та вирішення питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності відповідальних працівників.
0 0

О.В. Галущенко, старший прокурор прокуратури м. Ірпеня 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.