» » » Податкова: Право на податкову знижку за навчання

Податкова: Право на податкову знижку за навчання

Право на податкову знижку за навчання у декількох навчальних закладах або за кордоном

Платник податків, який бажає скористатися правом на податкову знижку повинен надати декларацію про майновий стан та доходи.
Податковою знижкою для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, вважається сума витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів (фізичних або юридичних осіб) протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного доходу, що оподатковується, отриманого за результатами такого звітного року.

До витрат, дозволених у включення до податкову знижку відноситься, зокрема, сума коштів, сплачених за навчання закладам середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.
Слід зазначити, що податкова знижка застосовується виключно до доходу, отриманого платником податку у вигляді заробітної плати.

Таким чином, платник податків, який навчається у декількох навчальних закладах України, при виконанні всіх вимог, передбачених Податковим кодексом , має право скористатися податковою знижкою на навчання. А платники, які навчаються за кордоном, право на податкову знижку в частині витрат у вигляді суми грошових коштів , сплачених на користь закордонних учбових закладів, не мають.

Звертаємо увагу, що до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними чеками, копіями договорів. У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні роки не переноситься.
0 0

Ірпінська ОДПІ 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.