» » » Зміни в пенсійному законодавстві з 1 квітня 2015 року

Зміни в пенсійному законодавстві з 1 квітня 2015 року

Зміни в пенсійному законодавстві з 1 квітня 2015 року

Перший блок змін стосується виплати пенсій пенсіонерам, які працюють на «спеціальних» посадах.

Зокрема, мова йде про державних службовців, прокурорів, суддів, народних депутатів, деяких інших категорій працівників.
Змінами, внесеними в 14 пенсійних законів, передбачено, що в період роботи на зазначених посадах призначені пенсії не виплачують до звільнення з роботи. Водночас не має значення вид пенсії та закон, згідно з яким її призначено. Однак пенсіонер має право вибору: прозвати на «спецпосаді» та одержувати заробітну плату чи звільнитися з посади й одержувати пенсію.

Зазначена норма не поширюється на інвалідів І й II груп, інвалідів війни III групи, учасників бойових дій, членів сімей загиблих/померлих військовослужбовців, учасників антитерористичної операції. Усі вони на будь-якій роботі отримуватимуть призначену пенсію в повному обсязі.
Пенсіонери-науковці, які працюють на «спецпосадах», зможуть одержувати 85% від належної їм пенсії, обчисленої за загальними правилами.
Зазначені нововведення стосуватимуться майже 11 тис. осіб, які працюють на «спецпосадах».
Зміни набувають чинності з 1 квітня і є черговим кроком уніфікації пенсійного законодавства та запровадження єдиних принципів пенсійного забезпечення для всіх категорій громадян.
До 1 травня поточного року уряд повинен подати на розгляд Верховної Ради України законопроект, який має остаточно усунути різні підходи в пенсійному забезпеченні.

У другому блоці йдеться про порядок виплати пенсій іншим категоріям працюючихпенсіонерів.


Для них передбачено, що в період роботи їм виплачують 85% від призначеного розміру пенсії.
Це стосується лише пенсіонерів, розмір пенсії яких перевищує 1,5 розміру прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність, - 1423,50грн.

Пенсії призначені в розмірі, меншому за 1423,50грн., пенсіонерам, які працюють, виплачуватимуть у повному обсязі. У пенсіонерів, які працюють і мають розмір пенсії, більший за 1423,50грн, і яким пенсію виплачуватимуть на рівні 85%, у будь-якому разі розмір пенсії до виплати становитиме не менш як 1423,50 грн.

Зазначена норма діятиме до 01.01. 2016 р. і стосуватиметься 659 тис. пенсіонерів, або 5,45% від їхньої загальної кількості.
Пенсіонерам, що працюють і є інвалідами І й ІІ груп, інвалідам війни III групи, учасникам бойових дій, членам сімей загиблих/померлих військовослуж-бовців та пенсіонерів, пенсії яким призначено відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсію виплачують у повному обсязі незалежно від розміру.

У всіх випадках після звільнення з роботи, зокрема й зі «спецпосад», виплату пенсії поновлюють у повному обсязі.
Статус пенсіонера — який працює або який не працює — і, відповідно, розмір пенсії до виплати органи Пенсійного фонду України визначать за матеріа-лами пенсійних справ і даними системи персоніфікованого обліку. Додатково необхідно подавати документи в органи Пенсійного фонду лише тим пенсіонерам, які своєчасно не виконали передбачене в законодавстві зобов'язання протягом десяти днів поінформувати органи Фонду про працевлаштування/звільнення з роботи.

Якщо документи про звільнення з роботи буде подано після 1 квітня, то виплату пенсії буде здійснено в повному обсязі за весь період, коли пенсіонер уже не працював.

Якщо пенсіонер не подасть документи про працевлаштування, зокрема й на «спецпосаду», то факт роботи обов'язково буде встановлено пізніше за даними системи персоніфікованого обліку. У цьому разі пенсіонер має повернути надміру виплачену суму пенсії.

Третій блок прив'язаний зі зміною умов призначення пільгових пенсій та пенсій за вислугу років.

По-перше, з 1.04.2015 р. поетапно змінюється вік жінок необхідний для призначення пенсій на пільгових умовах
Цей процес відбуватиметься поступово впродовж 10 років: щороку вік збільшуватиметься на 6 місяців.
Зазначена зміна необхідна для узгодження пільгового пенсійного віку жінок із загальним пенсійним віком для жінок, який поетапно змінюється починаючи з 1 жовтня 2011 року.

Також поетапно на 6 місяців за рік збільшується загальний стаж роботи для призначення пенсій на пільгових умовах. Тривалість пільгового стажу залишається без змін.

По-друге, на 5 років поетапно протягом 10 років на 6 місяців за рік збільшується тривалість загального стажу роботи, потрібного для призначення пенсії за вислугу років, а для окремих категорій працівників — необхідної вислуги років. Це стосується, зокрема, робітників локомотивних бригад, працівників на польових геологорозвідувальних роботах, робітників на лісозаготівлях та лісосплаві, плав-складу флоту, працівників освіти та охорони здоров'я, артистів та інших.

Водночас умови призначення пенсій за вислугу років у частині тривалості раніше набутого спеціального стажу залишаються незмінними.
Наприклад: учитель, лікар, які на 1 квітня 2015 року відпрацювали по 25 років, зможуть у будь-який час після звільнення з роботи скористатися своїм правом на призначення пенсії за вислугу років.

Зміни умов призначення пільгових пенсій та пенсій за вислугу років стосуватимуться лише нових пенсіонерів, орієнтовно 27,9 тис. осіб, з-поміж яких 23,3 тис. — жінки.
0 0

Управління ПФУ у місті Буча Київської області 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.