
“Ми змогли приїхати лише на кілька годин. Але все одно дуже задоволені, що змогли долучитися й допомогти громаді Бучі,” – розповідає гостомельчанка Ірина Власенко.
З-поміж бучанців були й такі, що замок Штамма бачили вперше.
“Ми неймовірно раді гостям, які нам допомогли тут все прибрати. До нас іноді навідуються жураналісти з комунальної газети і пишуть, що територія дуже захаращена і її треба передати від Києва Бучі, аби навести лад,” – розповідає Ніна Купопал, працівниця санаторію.
Навколо будинку згребли сухе листя й відвезли його на купу, щоб перегнивало. Сміття майже не було.



На рівні з молоддю працювали й літні але активні жінки, зокрема, бучанки Любов Кучеренко та Марія Мойсеєнко.
Родина погорільців Кружкових з Бучі прийшла на толоку у повному складі. Корінні бучанці не змогли лишитися осторонь історичної пам’ятки свого міста. Тим паче, що не з чуток знають, що таке пожежа і які бувають після неї наслідки. Нагадаємо, будівля вигоріла зсередини ще у 2004-му році.
Кружкови не лише прибирали в замку, а й загрібали листя на території, фарбували лавки у патріотичні кольори.



Допомагав прибирати бучанський скульптор Арсен Пелюшок. Він зауважив, що цю територію можна було б використовувати під мистецькі пленери й жодним чином не забудовувати.
“Тут дуже незвичайне місце, якась магічна аура. Сюди хочеться приходити ще й ще. Дуже чиста енергетично місцина”, – говорить Пелюшок.
Митці одностайні: будівля посеред лісу виглядає досить містично.

детальніше на сайті www.kotsubynske.com.ua