» » Узявши кредит, бучанка втратила роботу

Узявши кредит, бучанка втратила роботу

Зважте всі «за» і «проти», обираючи установу, в якій хочете взяти позичку
Жителька Бучі Наталя Слюсаренко наївно повірила рекламним обіцянкам компанії «Кредит 666». Ось до чого це призвело…

Якщо у людини фінансова криза, то звертається вона по допомогу насамперед до рідних і друзів. Не змогли вони надати потрібної суми — людина змушена оформити позичку у фінансовій установі.

Так і моя знайома Наталка у скрутну хвилину звернулася до компанії «Кредит 666» (назву змінено), адже там були привабливими умови кредитування, оформлення коштів через Інтернет — швидким і зручним. Тож вона, отримавши від інтернет-компанії в онлайн-режимі кошти на банківську картку, з часом повернула борг і забула про існування тієї установи, яка надала їй послуги.

І ось тут починається пригодницька історія. Наталка захворіла і не сплатила відсотки за кредитом вчасно, а майже за місяць. За час хвороби співробітники «Кредит 666» телефонували по 20 разів щодня самій Наталці, їй на роботу, а також друзям, знайомим і колегам, телефони яких Наталка компанії не надавала.

Крім того, співробітники фінустанови, не називаючи прізвищ і посад, принижували та грубіянили клієнтці. Спілкуючись із нею, розповіли, що встановили місце її перебування та майже всіх родичів — і близьких, і далеких; обіцяли, що до неї завітають хлопці з «Кредит 666», які спілкуватимуться з позичальницею про виплату заборгованості.

А справжній переляк у представників компанії викликає фраза: «Я можу приїхати в офіс і сплатити заборгованість за кредитом». Такий переполох став незрозумілим для Наталки, адже на сайті компанії вказані її адреса та контакти, зазначено необхідні документи для діяльності «Кредит 666». Щоправда, офіс у компанії тільки один.

Насторожило знайому і те, що після спілкування зі співробітниками установи Наталчин телефон став поводитися дивно. Він перезавантажується по кілька разів на місяць, хоч справно працював до взяття позики у «Кредит 666». До того ж, під час розмов Наталка та її співрозмовники чітко й часто чули незрозумілі шуми та клацання.

Варто зазначити, що листи Наталці надходили лише електронною поштою без жодних печаток та підписів, натомість офіційних листів від компанії з вимогами про сплату кредиту й застереження про можливі наслідки не було. Добродії з «Кредит 666» встановили, де саме працює їхній позичальник, і почали телефонними дзвінками тероризувати керівництво Наталі, розповідаючи про її борг.

На нещастя для моєї знайомої, у неї на виробництві розпочалося скорочення. І звичайно, однією з перших кандидатур стала Наталя. Кому ж потрібні чужі проблеми? Навіть не слухаючи її пояснень (була на лікарняному), заднім числом її звільнили. Ця новина шокувала молоду одиноку жінку. Втратити роботу в наш час — це приректи себе на напівголодне існування.

Вибивайлів із «Кредит 666» не цікавило, як безробітна людина зможе їм у подальшому виплачувати борг. Адже і вони були причиною цього. Але їх цікавило єдине: якнайшвидше повернути не тільки сам борг, а й усілякі штрафні санкції саме сьогодні.

Через заборгованість, неcкінченні дзвінки знайомій та її друзям, родичам і знайомим, погрози, приниження, відсутність офіційних листів від компанії тощо Наталка потрапила ще раз до лікарні, вже із серцевим нападом, і відімкнула телефон — адже для неї та її рідних важливо відновити здоров’я.

Маючи гіркий досвід так званої співпраці з цією установою, Наталка настійно радить: перш ніж узяти кредит, добряче подумайте, чи варто обтяжувати себе зобов’язаннями з подібними фірмами. Чи краще зберегти власне здоров’я?

Лише зараз вона зрозуміла, в яку халепу вскочила, не поцікавившись у цій так званій фінансовій групі: чи на законних умовах вона працює, чи є у неї ліцензія? І хоче зайвий раз застерегти тих, хто потрапив у скрутне фінансове становище: перш ніж зв’язувати себе фінансовими зобов’язаннями, зважте всі «за» і «проти» і за змогою отримайте якнайбільше інформації від друзів та знайомих про усілякі кредитні спілки. На жаль, на наш вік пройдисвітів та охочих нажитися на чесних та наївних людях більш ніж достатньо.
1 0

Володимир ЕННАНОВ, для «Урядового кур’єра» www.ukurier.gov.ua 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.