» » » Податкова: Щодо процедури податкового компромісу

Податкова: Щодо процедури податкового компромісу

Ірпінською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області проведено семінар «Актуальні питання застосування податкового компромісу». Під час семінару з доповіддю виступила в.о.начальника Крупнова О.Ю., яка повідомила, що передбачає податковий компроміс, яка категорія платників може ним скористуватися, які механізми і терміни його застосування та мета його впровадження.

Звернула увагу, що відповідно до п. 11 підр. 9 2 розд. ХХ Податкового кодексу України податковий компроміс з урахуванням строків давності відповідно до ст. 102 Податкового кодексу України застосовується до правовідносин, що виникли до 1 квітня 2014 року, та поширюється виключно на податкові зобов’язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість незалежно від того, проводилися перевірки контролюючих органів чи ні за такі періоди.

Також зазначила, що підпунктом 2.1 п. 2 Методичних рекомендацій щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу, затверджених наказом ДФС України від 17.01.2015 року № 13 визначено, що податковий компроміс – це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених ст. 102 Податкового кодексу України. Під строками давності згідно із ст. 102 Податкового кодексу України розуміється визначення грошових зобов’язань протягом 1095 днів з дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, а якщо така декларація була подана пізніше, – за днем її фактичного подання.

В заході приймали участь платники Ірпінського регіону, які отримали відповіді на свої запитання.

Наприкінці семінару присутнім була доведена інформація, що на головних сторінках веб-порталу ДФС України (http://sfs.gov.ua/), ГУ ДФС у Київській області (http://kyivobl.sfs.gov.ua) створено банер "Податкові зміни 2015", за допомогою якого можна дізнатися про всі новації податкової реформи.

Підводячи підсумок зустрічі фахівці фіскальної служби відмітили, що і в подальшому будуть вести широку роз’яснювальну роботу серед платників з питань реформування податкової системи.
0 0

Ірпінська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.